Toyota Yaris

(390)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Toyota Yaris  to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych modeli w swojej klasie. Różnorodność małych aut miejskich jest bardzo duża, a Yaris znajduje się w ścisłej czołówce najlepszych aut w segmencie B. Produkowany od 1999 roku model jest wciąż udoskonalany i rozwijany. Obecnie z taśm produkcyjnych wyjeżdżają Yaris IV generacji, które pojawiły się na rynku w roku 2019 roku. Yaris był obiektem eksperymentów inżynierów, którzy szukali najlepszego rozwiązania dla tego modelu. Od Toyoty Yaris Verso, czyli mikrovana przez wersje w nadwoziu sedan. Od generacji trzeciej Yaris utrzymuje kształt małego auta miejskiego, w nadwoziu hatchbacka.

Małe auta miejskie dominowane przez Toyoty Yaris

Toyota Yarisświetnie spełnia swoją rolę jako auto miejskie. Pierwsza generacja nie musiała długo czekać, aż została zauważona i doceniona przez dziennikarzy i w roku 2000 zdobył pierwsze miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2000. Produkowana do 2005 roku została zastąpiona przez Yaris II, który został powiększony i unowocześniony w stosunku do poprzedniej wersji. W 2009 roku druga generacja hatchbacka Toyoty przeszła facelifting, a trzy lata później została zaprezentowana kolejna wersja, produkowana do końca roku 2019. W 2019 została zaprezentowana IV generacja kultowego Yarisa. Mimo małych gabarytów posiadają pojemny bagażnik i silniki generujące wystarczającą moc, by pozwolić na dynamiczną jazdę ulicami miast i dostateczną by poradzić sobie na trasie. Jednostki montowane w tych małych autach, oscylowały w pojemnościach od 1.0 do 1.8, były przypadki Toyota Yaris o zawrotnej mocy 150 KM w wersji Turbo. Obecnie bardzo popularne stały się silniki hybrydowe generujące 100 koni mechanicznych. Obecnie salonowa cena Toyoty Yaris czwartej generacji wacha się od 51 do 144 tysięcy złotych.

samochodów osobowych znajdziesz tysiące ofert w jednym miesjcu. Dzięki zebraniu wszystkich ofert na jednym serwisie będziesz mógł porównać cenę i sprawdzić opinię każdego modelu jaki Cię interesuje nie wychodząc z domu. Toyota Yaris to jeden z popularniejszych modeli samochodów Toyota. Skorzystaj z filtrów dostępnych w panelu bocznym i wybierz parametry konkretnego modelu.

Pozostałe popularne modele samochodów Toyota