Mini Countryman

(38)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Mini Countryman to produkowany od 2010 r. mini crossover (segment I; klasyfikowany też do grupy SAV-ów – Sports Activity Vehicle). Jest to nie tylko największy samochód w dziejach tej marki, ale także pierwszy model produkowany w tym segmencie. Do tej pory wyprodukowano dwie generacje tego auta, a druga z nich pojawiła się na rynku w 2017 roku. Swoją nazwą samochód nawiązuje do Austina Mini Countrymana, samochodu z lat 60. ubiegłego wieku, który miał kształty vana. Do 2016 roku produkowano tylko trzydrzwiową wersję tego auta, a nazywała się ona Paceman. Ciekawostką jest również fakt, że samochód ten był pierwszym Mini, który nie został wyprodukowany w Wielkiej Brytanii. 

Mini Countryman przed liftingiem i po liftingu

Mini R60, produkowane od 2010 do 2016 roku było pierwszą generacją Countrymana. Auto występowało w dwóch wersjach: Crossover (2010- 2014) oraz Crossover Facelifting (2014-2016). Pierwszy z nich występował w dziewięciu wersjach silnikowych - 5 benzynowych oraz 4 diesla. Silniki benzynowe z pojemnością 1,6 miały różną moc, natomiast diesle miały pojemność 1,6 oraz 2,0. Auto po faceliftingu występowało w 7 wersjach silnikowych - 4 benzynowych oraz 3 diesla. 

Auta produkowane po 2016 roku to druga generacja Mini Countryman. Śmiało można przyznać, że były one nowym otwarciem designerskim marki - wprowadzono w nich wiele nowych rozwiązań. W porównaniu do R60, F60 były szersze o 3 cm oraz dłuższe o 20. R30 produkowane od 2016 roku, schodzą z produkcji po dziś dzień. Od 2016 roku możemy cieszyć się Crossoverem dostępnym w wielu wariantach silnikowych - zarówno diesla, benzynowych, jak i hybrydowym, od 2019 Johnem Cooper Worksem posiadającym silnik 2,0 JCW, a od 2020 roku produkowany jest także Crossover Facelifting w wersji pięciu różnych silników oraz hybrydowy Crossover plug-in.

Na naszej liście samochodów osobowych znajdziesz tysiące ofert w jednym miesjcu. Dzięki zebraniu wszystkich ofert na jednym serwisie będziesz mógł porównać cenę i sprawdzić opinię każdego modelu jaki Cię interesuje nie wychodząc z domu. Mini Countryman to jeden z popularniejszych modeli samochodów Mini. Skorzystaj z filtrów dostępnych w panelu bocznym i wybierz parametry konkretnego modelu.

Pozostałe popularne modele samochodów Mini