Mazda 2

(40)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Mazda 2 to japońskie auto, które jest autem przeznaczonym dla małej rodziny. Zbudowane na płycie podłogowej Forda Fiesta, posiada przestronne wnętrze oraz nowoczesne silniki co zapewnia komfortową podróż. Nie trzeba się też w tym modelu martwić o kwestie bezpieczeństwa. W testach zderzeniowych NCAP otrzymała ona najwyższą ocenę – 5 gwiazdek.

Charakterystyka małej mazdy

Mazda 2 charakteryzuje się nowoczesną oraz dynamiczną linią nadwozia. Z przodu jest wystarczająco ilość miejsca dla kierowcy oraz pasażera. Deska rozdzielcza posiada liczne przełączniki, które są ułożone w uporządkowany sposób. Na uwagę zasługuje wyższa pozycja gałki zmiany biegów co poprawia ergonomię auta. Minusem jest trochę za mały bagażnik o pojemności 270 litrów, który może nie pomieścić wszystkich bagaży podczas wakacyjnego wyjazdu. Należy podkreślić, że model 2 jest bardzo bezpieczny dzięki takim systemom jak elektroniczny stabilizator jazdy oraz wyjątkowo trwały o czym świadczy niski poziom awaryjności.

Mazda oferuje w modelu 2 raczej małe jednostki benzynowe. Najmniejsza o pojemności 1.3 l generuje jedynie 75 KM co może być zbyt mało do dynamicznej jazdy. Warto więc wybrać nieco większy motor o pojemności 1.5 l i mocy 103 KM co zapewnia sprawne poruszanie się nawet poza miastem. Wśród silników wysokoprężnych polecana jest jednostka o pojemności 1.6 l i 95 KM.

Mazda 2 cena wersji podstawowej wynosi około 12 tysięcy PLN dla najstarszych roczników, które wyposażone są w najsłabsze jednostki benzynowe. Najwięcej wydamy zaś za najmłodszy model, napędzany motorem o pojemności 1.5 l za który należy zapłacić nawet ponad 30 tysięcy PLN.

Na naszej liście samochodów osobowych znajdziesz tysiące ofert w jednym miesjcu. Dzięki zebraniu wszystkich ofert na jednym serwisie będziesz mógł porównać cenę i sprawdzić opinię każdego modelu jaki Cię interesuje nie wychodząc z domu. Mazda 2 to jeden z popularniejszych modeli samochodów Mazda. Skorzystaj z filtrów dostępnych w panelu bocznym i wybierz parametry konkretnego modelu.

Pozostałe popularne modele samochodów Mazda