Ford Fiesta

(224)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Ford Fiesta to produkowany od 1976 hatchback z segmentu B. Była ona pierwszym samochodem amerykańskim marki. Pierwotnie miała nazywać się Bobcat, jednak ze względu na zasięg globalny finalnie nazwana została Fiestą. Przez ponad 40 lat jej produkcji, z taśm produkcyjnych zjebało ponad 16 mln egzemplarzy. Uznaje się ją jako jedna z najlepiej sprzedających się aut w historii Forda.

Ford Fiesta - pierwotnie Bobcat.

Ford Fiesta pierwszej generacji zadebiutował w roku 1976. Było ono wówczas najmniejszym samochodem, jakie zjechało z taśm produkcyjnych amerykańskiej marki. W ciągu dwóch lat auto sprzedało się w liczbie ponad miliona egzemplarzy. W 1978 roku auto przeszło facelifting, a w 1983 zakończyła się produkcja pierwszej generacji i tym samym rozpoczęła się produkcja drugiej. Fiesta II w porównaniu do poprzedniczki miała dużo bardziej nowoczesną linię nadwozia, jednak jej rozmiary wcale się nie zmieniły. Przez kilka lat była ona najchętniej kupowanym autem w Europie. W roku 1989 zakończyła się produkcja Fiesty II. Kolejna generację Fiesty rozpoczęto jeszcze tego samego roku, a była to już trzecia generacja. Po dziś dzień jest ona uważana za najbardziej popularną Fiestę w historii. Po raz pierwszy była dostępna również w wersji pięciodrzwiowej. Jej produkcja trwała 8 lat. Zanim zakończyła się produkcja Fiesty III, Ford rozpoczął już produkcję Fiesty IV, a był to rok 1995. Na tle wcześniejszych generacji wyróżniała się ona zmianami stylistycznymi. Jej produkcja zakończyła się w 1999 roku i rozpoczęto wówczas prace nad generacją V, która od poprzedniczki różniła się jedynie wyglądem. W 2003 roku ostatnia Fiesta V generacji zjechała z linii produkcyjnej. Lata 2001-2008 należały do Fiesty generacji szóstej, a w 2005 roku przeszła ona facelifting. W latach 2008-2017 produkowano kolejną generację Fiesty, siódmą. Wtedy wystąpiła ona po raz pierwszy w wersjach vana oraz sportowej. Po roku 2017 nadszedł czas na ósmą generację Fiesty, która produkowana jest do dziś.

Na naszej liście samochodów osobowych znajdziesz tysiące ofert w jednym miesjcu. Dzięki zebraniu wszystkich ofert na jednym serwisie będziesz mógł porównać cenę i sprawdzić opinię każdego modelu jaki Cię interesuje nie wychodząc z domu. Ford Fiesta to jeden z popularniejszych modeli samochodów Ford. Skorzystaj z filtrów dostępnych w panelu bocznym i wybierz parametry konkretnego modelu.

Pozostałe popularne modele samochodów Ford