Audi A6

(288)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Audi A6 to model segmentu E, czyli klasy wyższej, który produkowany jest nieprzerwanie do roku 1994. A6 zastąpiła bardzo udany model 100 i błyskawicznie zyskała silną pozycję na rynku przynosząc marce fortunę. Jest ona jednym z najpopularniejszych aut w swojej klasie.

Audi A6 - niezawodna niemiecka precyzja.

Pierwsza generacja Audi A6 oznaczona symbolem C4, swoją premierę miała w 1994 roku. Samochód był następcą Audi 100. A6 od 100 różniło się przede wszystkim kształtami nadwozia - zyskał on bowiem nowocześniejszą oraz bardziej okrągłą sylwetkę. Występował w wersji kombi, czyli Avant oraz sedan, a także w ich wersjach sportowych oznaczonych "S6". Produkcja C4 zakończyła się w 1997 roku i tym samym rozpoczęto produkcję drugiej generacji Audi A6 nazwaną C5. W porównaniu do poprzednika miał on bardziej elegancką i opływową sylwetkę w styli fastback. Występował on w takich samych wersjach nadwozia jak poprzednik a nowością były wersje RS6. W 2001 roku model przeszedł niewielki facelifting, a 3 lata później zakończyła się jego produkcja. Audi A4 C6 to trzecia generacja tego modelu, którego produkcja rozpoczęła się w 2004 roku. Od C5 różniło się długością, a jego sylwetka stała się nieco bardziej dynamiczna. Jednym z charakterystycznych elementów nadwozia był nowy grill, który nawiązywał do starych samochodów wyścigowych. Nowością była wersja Limousine oraz Allord quattro. Produkcja C6 zakończyła się w 2011 roku i tym samym rozpoczęto produkcję następnej generacji modelu - C7. Stylistycznie samochód kontynuował koncepcje stosowane w poprzednich generacjach A6, jednak model zyskał bardziej drapieżny design. Dostępny jest aż w 12 wersjach nadwozia - głównymi są Limousine, Avant, Allroad quattro, RS6 Avant, S6 Limousine oraz S6 Avant, które w 2014 roku przeszły facelifting. Auto było produkowane do 2017 roku. Rok później rozpoczęła się produkcja piątej generacji A6, C8. Produkowana jest ona do dziś i wsytępuje w sześciu podstawowych wersjach nadwozia - Avant, sedan, limousine, allroad, S6 Limousine oraz RS6 Avant. 

Na naszej liście samochodów osobowych znajdziesz tysiące ofert w jednym miesjcu. Dzięki zebraniu wszystkich ofert na jednym serwisie będziesz mógł porównać cenę i sprawdzić opinię każdego modelu jaki Cię interesuje nie wychodząc z domu. Audi A6 to jeden z popularniejszych modeli samochodów Audi. Skorzystaj z filtrów dostępnych w panelu bocznym i wybierz parametry konkretnego modelu.

Pozostałe popularne modele samochodów Audi