Audi A5

(97)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Audi A5 należy do segmentu coupe klasy średniej. Do jego oferty dołączały jednak później także inne wersje nadwoziowe, które pod względem technologicznym niewiele różniły się od Audi A4. Produkcja Audi A5 rozpoczęła się w roku 2007 i trwa ona do dziś. W roku 2017 rozpoczęto produkcję drugiej generacji modelu. Jest on jednym z najpopularniejszych aut w swojej klasie. Ze względu na połączenie w sobie limuzyny oraz sportowego charakteru ma ono wierną rzeszę fanów.

Audi A5 - doskonały coupe klasy średniej.

Pierwsza generacja Audi A5 ujrzała światło dzienne w roku 2007. Pod względem konstrukcyjnym, model ten mocno bazował na Audi A4 IV generacji - są one bowiem zbudowany na tej samej płycie podłogowej. Model zadebiutował w wersji coupe, ale w późniejszym czasie dostępny był także jako 5-drzwiowy liftback oraz sportback. W 2010 roku zaprezentowano jego wersję sportową - RS5 coupe, a dwa lata później w wersji cabrio. Model ten został poddany faceliftinogowi w roku 2011. A5 miała także swoją odmianę high performance, oznaczoną S5. Jego produkcja zakończyła się w roku 2016, a rok później fani A5 mogli zobaczyć na rynku zupełnie nową wersję - generację drugą. Jego pierwowzorem koncepcyjnym był zaprezentowany w 2014 roku Audi Prologue. Model ten zbudowano na nowszej, VII generacji płycie podłogowej VW Group MLB Platform. Samochód oferowany jest w trzynastu wersjach nadwozia, m.in. kabrio, coupe, 5-drzwiowy liftback, a także wersji sportowej S5. W porównaniu do poprzednika jest dużo bardziej nowoczesny, ale nie traci swojego sportowego charakteru i elegancji. Auto ponadto posiada napęd quattro. Porównując do poprzednika, generacja II jest nieco bardziej płaska i dużo bardziej szeroka. Druga generacja Audi A5 produkowana jest do dziś.

Na naszej liście samochodów osobowych znajdziesz tysiące ofert w jednym miesjcu. Dzięki zebraniu wszystkich ofert na jednym serwisie będziesz mógł porównać cenę i sprawdzić opinię każdego modelu jaki Cię interesuje nie wychodząc z domu. Audi A5 to jeden z popularniejszych modeli samochodów Audi. Skorzystaj z filtrów dostępnych w panelu bocznym i wybierz parametry konkretnego modelu.

Pozostałe popularne modele samochodów Audi