Audi A4

(387)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Audi A4 to jeden z najpopularniejszych samochodów w segmencie D, klasy średniej premium. Jest również jednym z najchętniej kupowanych modeli w jej historii marki. Wyprodukowano go bowiem w zawrotnej licznie 6 milionów egzemplarzy.

Audi A4 - niemiecka precyzja.

Pierwsza generacja Audi A4 pojawiła się na rynku w roku 1994 i nosiła nazwę B5. Była ona kontynuacją słynnego Audi 80, po którym odziedziczyła nazewnictwo (Audi 80 było oznaczone symbolami od B1 do B4). Pod względem technicznym i stylistycznym, A4 nie miało jednak wiele wspólnego z Audi A80. A4 B5 dostępne było w wersji Sedan oraz kombi, które nosiło nazwę A4 Avant. Oba auta w 1997 roku przeszły facelifting. Dostępna była również sportowa wersja, która nazywała się RS4. Jego produkcja zakończyła się w roku 2001, jednak od 2000 roku produkowano już drugą generację A4 - B6. Stylistycznie niewiele różniła się od poprzednika, była jedynie większa i miała smuklejsze kształty. Występowała w wersji sedan, cabrio oraz Avant, czyli kombi. Ostatni egzemplarz B6 wyjechał z fabryki w 2005 roku. Od roku 2004 produkowano już jednak trzecią generację A4, czyli B7. W porównaniu do A4 II, był on nieco większy, ale zachował naturalną kontynuację linii. Sylwetka nabrała jednak nieco sportowego charakteru. Auto występowało w 6 rodzajach nadwozia, a głównymi był Avamt, sedan oraz cabrio. Jego produkcja zakończyła się w roku 2009, jednak od 2007 roku produkowano już następną generację A4, czyli B8. Tradycyjnie, kolejna generacja przyniosła nieco większe rozmiary oraz została nieco usportowiona. Auto występowało w 11 wersjach nadwozia, jednak głównymi były Avant, limousine oraz allrodad quatro. Wszystkie z nich występowały także w wersjach S4 lub RS4, a w roku 2012 przeszły facelifting. Produkcja B8 zakończyła się w 2015 roku, a tym samym rozpoczęła się produkowana dotychczas, piąta generacja A4, czyli B9. Tradycji musiała stać się zadość, więc i B9 w stosunku do B8 jest nieco większe, choć jego waga spadła o 120kg. Nowością były zmiany w kształcie nadwozia, które doprowadziły do osiągnięcia najniższego w klasie współczynnika oporu powietrza. Występuje ona w dwunastu wersjach nadwozia.

Na naszej liście samochodów osobowych znajdziesz tysiące ofert w jednym miesjcu. Dzięki zebraniu wszystkich ofert na jednym serwisie będziesz mógł porównać cenę i sprawdzić opinię każdego modelu jaki Cię interesuje nie wychodząc z domu. Audi A4 to jeden z popularniejszych modeli samochodów Audi. Skorzystaj z filtrów dostępnych w panelu bocznym i wybierz parametry konkretnego modelu.

Pozostałe popularne modele samochodów Audi