Rowery Szosowe

(354)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Rowery szosowe to sprzęt sportowy zaliczany do jednośladów. Podobnie jak inne pojazdy dwukołowe występuje w kilku rodzajach. Do podstawowych elementów roweru, jakie wyróżniają modele tego typu należą między innymi: oba koła tej samej średnicy, układ napędowy jest wprawiany w ruch za pomocą nóg, które poruszają pedały i korby a w rezultacie zespół zębatek przednich.

Rowery szosowe - jakie są rodzaje i dla kogo są przeznaczone?

Szosowe rowery - jak sama nazwa wskazuje - przeznaczone są szczególnie do poruszania się po konkretnym rodzaju podłoża. Należą do grupy sportowych jednośladów. Najbardziej popularne rowery szosowe są wykonane z lekkich, ale jednocześnie bardzo wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne materiałów.

Rama - klasyczna tworzy kształt trójkąta z głównym wierzchołkiem usytuowanym pod kierownicą - z takich materiałów jak: karbon, duraluminium, tytan czy włókna aramidowe jest niezwykle trwała i odporna. Koła posiadają opony zapewniające doskonałą przyczepność do podłoża. Ich ukształtowanie oraz fakt, że są tej samej wielkości pozwala na poruszanie się szybko oraz dynamiczne przyspieszanie czy hamowanie - w zależności od potrzeb. Dzięki temu rower szosowy jest idealny do jazdy w specyficznych warunkach terenowych oraz przy zmiennej pogodzie (np. upał, deszcz, a nawet oblodzona nawierzchnia). Odpowiednie modele nadają się dla dzieci, młodzieży czy dorosłych. Zarówno osoby, które uprawiają jazdę na rowerze amatorsko, jak i zawodnicy profesjonalni, bez problemu dopasują właściwy sobie sprzęt.