Rowery Górskie

(1777)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Rowery - opinie

Rowery górskie służą głównie do poruszania się w terenie i po bezdrożach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by używać ich również w mieście, czy na asfaltowych drogach. Są to najpopularniejsze spośród modeli rowerów, cieszące się szerokim zainteresowaniem i uznaniem zwolenników aktywnego wypoczynku. Rower pozwala na przyjemne i zdrowe spędzenie czasu, zachowanie dobrej kondycji, oraz spalenie zbędnych kalorii.

Jak wybrać najlepszy rower górski?

Rowery górskie nadają się do użytku zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W kategorii tej znajdziemy modele rekreacyjne i wyścigowe, oraz wersje trail czy enduro do sportowej, agresywnej jazdy. Duży wybór rozmiarów i modeli pozwoli każdemu dopasować produkt, stworzony dla jego potrzeb. Wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę na takie elementy, jak rozmiar kół i ramy, możliwość ustawienia wysokości kierownicy, oraz ilość przerzutek, dopasowana do przeznaczenia pojazdu i wymagań użytkownika.

Oświetlenie przednie i tylne, odblaskowe elementy, dzwonek czy uchwyt na bidon będą dodatkowym atutem. Należy również dobrać właściwy kształt siodełka, który zapewni komfortowe podróżowanie. Wśród rowerów górskich możemy wyróżnić wersje damskie, męskie i dziecięce, dostosowane wymiarami i rozwiązaniami do potrzeb użytkowników. Wybierając rower górski, warto postawić na sprawdzone modele wiodących na rynku producentów. Zapewni to ich wysoką jakość, możliwość bezawaryjnej eksploatacji oraz łatwą dostępność części zamiennych i dodatkowych akcesoriów.

Rower górski 29"

Stopniowo stał się standardem rowerów górskich — słusznie i niesłusznie. 29” ma 28-calowe felgi (rozmiar roweru szosowego), ale ze względu na wysoką oponę rowerową niepoprawnie nazywa się go 29-calowym. Zalety roweru 29” w porównaniu z tradycyjnym 26-calowym rowerem górskim są liczne. Większe koła sprawiają, że rower łatwiej przejeżdża przez przeszkody i nierówności — dzięki czemu możesz utrzymać wyższą prędkość w technicznie wymagającym terenie, jednocześnie czując większą kontrolę. Będziesz także mieć większą kontrolę na zboczach zjazdowych. Jednak ten 29-calowy rower ma nie tylko zalety. Większe koła z większymi oponami mają większą masę (i zwiększoną masę wirującą). To sprawia, że tym rowerem trudniej jest przyspieszyć.

rower górski 26” a rower górski 650B (27”)

Ze względu na mniejszy ciężar toczenia niektórzy wciąż sięgają po 26-calowe rowery górskie w technicznie wymagającym terenie, ponieważ stają się bardziej zwrotne.650B lub 27,5 "to rozmiar kół, które łączą najlepsze cechy rowerów górskich 29” i 26”. Tutaj masz to, co najlepsze z obu rowerów, a rozmiar koła stanowi bardzo dobry kompromis dla zdecydowanej większości. 27,5” jest przeznaczony dla tych, którzy uważają, że 29” są trochę za duże, nawet jeśli lubisz korzyści, jakie daje ten rozmiar koła. Jeśli jesteś w tej grupie — cóż, to masz tutaj swój rozmiar koła! Dostajesz zarówno zwrotność 26”, jak i właściwości toczenia 29”. Ponadto dostrzegasz tylko w niewielkim stopniu wady dwóch rozmiarów kół. Dlatego wiele rowerów górskich ma 27,5”.