Rowery Elektryczne

(256)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Rowery - opinie

Rower wyposażony w napęd elektryczny staje się coraz bardziej popularny wśród mieszkańców dużych miast. Takie modele można uruchamiać zarówno za pomocą pedałów, jak i własnego silnika. Zewnętrznie rower ten wygląda jak zwykły. Jego konstrukcja obejmuje ramę, pedały, kierownicę i koła. Ponadto posiadają silnik elektryczny i baterię ze sterownikiem. Silnik może być na jednym z kół a czasami na obu.

Zalety i cechy rowerów elektrycznych

Jaki jest powód tej popularności, roweru elektrycznego? - Można podróżować na nim na duże odległości bez znacznego wysiłku fizycznego - Nawet długa i trudna trasa może zostać pokonana przez osobę bez wcześniejszego wykonania treningu fizycznego - Jeśli akumulator jest rozładowany, można kontynuować jazdę, po prostu obracając pedały - W porównaniu z innymi pojazdami wyposażonymi w silniki, rower elektryczny waży bardzo mało - Można naładować baterię, podłączając się do sieci domowej - Aby obsługiwać ten środek transportu, nie ma potrzeby posiadania prawa jazdy - Komfort i praktyczność roweru elektrycznego - Łatwe organizowanie transportu. Na rynku dostępne są modele rowerów elektrycznych ze składanymi i solidnymi ramami. W warunkach miejskich korzystniejsza jest składana rama, ponieważ taki model zajmuje mniej miejsca podczas przechowywania.

Typy silników w rowerach elektrycznych

Jeśli chodzi o silnik to istnieją dwa typy: tuleja przekładniowa i bez przekładni. W pierwszym przykładzie silnik zapewnia wysoki moment obrotowy, co przyczynia się do łatwiejszego wspinania się na góry i wzniesienia. Silniki tego typu są bardziej ekonomiczne, różnią się mniejszą wagą i wymiarami. Silniki z napędem bezpośrednim, czyli bez przekładni mogą przyspieszać do prędkości przekraczających 40 km / h, ale ze względu na niski moment obrotowy zużywają więcej energii. W rezultacie zwiększa się rozmiar i waga silnika. Rower elektryczny jest doskonałą opcją, dla ludzi, którzy planują poruszać się po ulicach miasta. Bez specjalnego wysiłku można podróżować dziesiątki kilometrów dziennie, unikając stania w korkach i nie szkodząc środowisku. Przyjazność dla środowiska, wygoda i lekkość to główne zalety wyboru roweru elektrycznego, jako sposobu poruszania się po mieście.