Pozostałe meble kuchenne

(183)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj
Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu. Możemy mieć ją osobno lub połączoną z pokojem dziennym, w zależności od ułożenia mieszkania lub domu. Przygotowujemy w niej posiłki, pijemy kawę czy też jemy śniadania i obiady. Bardzo ważne jest zatem odpowiednie jej urządzenie. Meble, które wybierzemy muszą być funkcjonalne, pakowne oraz współgrać z aranżacją reszty domu. Ważne, abyśmy w kuchni czuli się dobrze a meble, które wybierzemy szybko nam się nie znudziły.
Przed wyborem kolorystyki czy układu mebli, zastanówmy się w jakim stylu chcemy ją urządzić. Czy będzie to kuchnia w kolorze brązu czy może bardziej nowoczesna, jasna kuchnia z dodatkami brązu lub czerni. Czy będzie to kuchnia matowa czy wolimy raczej wysoki połysk mebli?
Jeżeli nie mamy pomysłu jak urządzić naszą kuchnię, możemy wybrać się do sklepu w którym są one dostępne. Może któryś model mebli wpadnie nam w oko i właśnie w takim stylu będziemy chcieli urządzić nasz kącik. Przed wyborem mebli zastanówmy się również czy skorzystamy z mebli na wymiar, według własnego projektu czy jednak wolimy wybrać coś gotowego, co wkomponujemy do naszej kuchni? Ta opcja zależy również od rodzaju i wielkości, ponieważ do małej, nieustawnej kuchni ciężko będzie nam dobrać pozostałe meble kuchenne.
Gdy już wybierzemy czy chcemy zrobić meble na wymiar czy gotowe, musimy wybrać jakie rodzaje szafek chcemy. Ile ich potrzebujemy, czy chcemy mieć półki wysoko do sufitu czy jednak zostawić lukę pomiędzy szafką a sufitem. Układ mebli odegra bardzo duże znaczenie, ponieważ to on zadecyduje o funkcjonalności całej kuchni. Zastanówmy się, gdzie chcemy trzymać garnki a gdzie przyprawy, w którym miejscu będzie stać lodówka i czy decydujemy się na wstawienie zmywarki?
Następnie musimy wybrać tworzywo z jakiego wykonane zostaną pozostałe meble kuchenne i blat. Pozostałe meble kuchenne można wykonać z płyt lub z drewna. Drewno będzie na pewno znacznie trwalsze, chociaż również wymaga ono odpowiedniej pielęgnacji. Blat można również wykonać z drewna, ale coraz częściej do tego rodzaju elementu wybierany jest kamień. Możemy zdecydować się na granit, marmur, trawertyn. Z pewnością dodadzą uroku naszej kuchni i będą znacznie łatwiejsze w utrzymaniu niż drewno, chociażby ze względu na ich wytrzymałość. Pamiętajmy, że często na blat zdarza nam się położyć gorący garnek czy upuścić nóż, drewno łatwo uszkodzić a kamień? Zdecydowanie nie.