Maski i kominiarki narciarskie

(17)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj
Zastosuj filtr - Producent

Artykuły eksperckie

Przygotowując się do zimowych szaleństw na stoku czy na sankach, a także wybierając się na spacery w zimne dni, powinniśmy pamiętać o zaopatrzeniu się w dodatkowe źródła ciepła. Pozostała odzież zimowa pozwala znaleźć wiele różnych dodatków oraz ubrań.

Bielizna termoaktywna

To dzięki niej zachowujemy ciepło pod kombinezonem narciarskim czy kurtką. Bielizna termoaktywna powstaje ze specjalnych materiałów syntetycznych, które sprawnie odprowadzają pot, a także parę wodną ze skóry pozostawiając ją suchą, nawet przy intensywnym wysiłku fizycznym. Dzięki temu, że taka bielizna szybciej odparowuje wilgoć niż ją przepuszcza, sama pozostaje sucha, dzięki czemu przy skórze utrzymywana jest cienka warstwa ogrzanego przez ciało powietrza. W ten sposób zachowujemy komfort cieplny dla naszego ciała. Do takiej bielizny zaliczamy koszulki, bluzy, spodnie oraz skarpetki, które znajdziemy w pozostałej odzieży zimowej.

Odzież z polaru

Polar to rodzaj dzianiny wykonanej z PET i innych tworzyw sztucznych. Jej cechą jest wysoka hydrofobowość i dobra izolacja cieplna. W wypadku zamoczenie nie traci na swoich właściwościach. Dzięki paroprzepuszczalności pozwala na odparowanie potu. Pozostała odzież zimowa jest także wykonywana z polaru.

Dodatki na narty i nie tylko

Równie istotnym elementem jest zadbanie o utrzymanie stałej temperatury na szyi oraz zapewnienie wiatroszczelności. Gardło i szyja człowieka są szczególnie zimą narażone na wszelkiego typu zapalenia, wywołane zimnym powietrzem. Możemy wybrać tradycyjne, grube szaliki, które krępują ruchy. Dużo lepszym wyborem dla osób aktywnie spędzających czas zimą będą chusty wielofunkcyjne. W chłodne dni posłuży za szalik lub chustę pod kask.
Na wyprawy w góry przydadzą się maski na twarz, występujące w różnych wersjach zabudowań oraz materiałów. Jedne to typ „kominiarki”, czyli z odsłoniętymi oczami. Drugie natomiast zasłaniają jedynie nos i usta. Wykonane są z termoaktywnego materiału, który odprowadza wilgoć jaka powstaje przy oddychaniu.
Pozostała odzież zimowa to również rękawiczki. Dla dzieci wygodne do zakładania są rękawiczki dwupalczaste. Taki model również dobrze trzyma ciepło wewnątrz, gdyż wszystkie palce poza kciukiem są razem i wzajemnie się ogrzewają. Dla dorosłych proponujemy rękawiczki z pięcioma palcami, wykonane z polaru bądź bawełny.