Pompy ciepła Daikin

(131)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Instalacja pompy ciepła to coraz częściej wybierany sposób ogrzewania budynków, szczególnie domów prywatnych. Prostota działania, polegającego na przetwarzaniu energii z otoczenia celem uzyskania ciepła doprowadzanego np. do systemu centralnego ogrzewania, czy łatwość montażu, przy równoczesnej wysokiej wydajności pomp ciepła to niejedyne powody, dla których opinie użytkowników są w przeważającej części pozytywne. Jednym z producentów, oferującym wysokiej jakości pompy ciepła, jest założone na początku XX wieku w Japonii przedsiębiorstwo Daikin, którego produkty są obecnie szeroko dostępne na całym świecie.

Pompy ciepła Daikin - zróżnicowana oferta i innowacyjne rozwiązania

Firma Daikin słynie ze stosowania nowoczesnych technologii grzewczych, w związku z czym ceny różnych rodzajów pomp ciepła Daikin są zróżnicowane, zależnie od charakteru urządzenia i zastosowanych rozwiązań. Wśród pomp ciepła Daikin wyróżnić można cztery rodzaje urządzeń:

  • - Klasyczne gruntowe pompy ciepła Altherma - korzystające z energii geotermalnej, mogą współpracować z systemem fotowoltaicznym, podobnie jak pompy powietrze - powietrze, o wysokiej klasie efektywności.
  • - Niskotemperaturowe pompy ciepła Daikin powietrze - woda - mogą być również wykorzystywane do ogrzewania wody, a także do współpracy z systemem klimatyzacyjnym.
  • - Wysokotemperaturowe pompy ciepła powietrze - woda - dzięki swojej specyfice stanowią często rozwiązanie przy instalacji nowego źródła ogrzewania podczas renowacji starszych budynków.
  • - Pompy hybrydowe - korzystające zarówno z powietrza, jak i prądu oraz gazu - stosownie do opłat za energię w danym sezonie.

Szeroka oferta pomp ciepła Daikin sprawia, że przed wyborem konkretnego urządzenia należy nie tylko poznać opinie na temat jego pracy, ale również przyjrzeć się jego charakterystyce, co pozwoli określić stosunek ceny pompy ciepła do planowanych zadań i jej wydajności.