Produkt promowany

Piekarniki do zabudowy

(1640)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Piekarniki - opinie

Piekarnik jest standardowym wyposażeniem każdego mieszkania. Można przygotowywać w nim szybkie dania, jak i bardziej skomplikowane potrawy, piec pieczywo lub ciasta. Jest to bardzo uniwersalny sprzęt i nie wyobrażamy sobie bez niego życia. Wybór modeli na rynku jest ogromny i zakup nowego piekarnika może być problemem. Jak wybrać ten jeden model spośród wielu, który będzie dla nas najlepszy? Jeśli jednak poświęcimy parę chwil na zapoznanie się funkcjami obecnie dostępnych piekarników, decyzja może okazać się bardzo łatwa.

Piekarnik elektryczny i piekarnik gazowy

Na początku musimy zdecydować, w jaki sposób ma być zasilany nasz nowy piekarnik. Do wyboru mamy dwie opcje: piekarnik elektryczny i gazowy. Piekarnik gazowy, kiedyś znajdował się w każdym domu, teraz powoli odchodzi w zapomnienie. Nie posiada zbyt wielu funkcji i programów do pieczenia, ciężko jest go równomiernie ogrzać i utrzymać wymaganą temperaturę, przez co wiele dań może się w nim nie udać. Zasilany z butli gazowej stanowi zagrożenie, a na nowych osiedlach bardzo często nie ma już instalacji gazowej. Piekarniki gazowe są rzadko kupowane przez klientów, co jest widoczne w sklepach, wybór piekarników gazowych jest o wiele mniejszy, niż elektrycznych. Piekarnik elektryczny jest zasilany energią elektryczną, do wyboru mamy bardzo proste modele z kilkoma programami pieczenia, lub bardzo nowoczesne piekarniki z wieloma dodatkowymi funkcjami. Na pewno powinniśmy wybrać piekarnik z wyższą klasą energetyczną – minimum A, który będzie pobierał mniej prądu.

Jaki piekarnik wybrać?

Na rynku dostępne są piekarniki o różnych wymiarach, to jaki wybierzemy, zależy od wielkości naszej kuchni oraz rodziny. Jeśli nasza rodzina jest duża lepiej wybrać większy model, w którym będziemy mogli od razu przygotować posiłek dla całej rodziny. Ważna jest szerokość i głębokość piekarnika, urządzenia powiększone mają nawet do 90 cm szerokości i 50 cm głębokości. Jeśli nasza kuchnia jest mała, a w piekarniku przygotowujemy posiłki dla jednej lub dwóch osób, lepszym wyborem będzie kompaktowy piekarnik o zmniejszonych wymiarach. Wysokość i szerokość standardowych piekarników to około 60 cm. Ważny jest również sposób instalacji piekarnika, możemy wybrać model wolnostojący lub do zabudowy, który może być montowany pod blatem lub w słupku. Modele do zabudowy w słupku często mają drzwiczki otwierane do boku, które ułatwiają wyjęcie zawartości. Dodatkowe funkcje W wyborze piekarnika decydujące są funkcje dodatkowe, które dla nas mogą okazać się bardzo istotne. Parametry pieczenie możemy ustawiać za pomocą manualnych pokręteł lub dotykowego wyświetlacza. Wiele nowszych modeli posiada automatyczne programy do przyrządzania różnych potraw. Piekarnik sam wtedy dobiera parametry pieczenia. Podstawowe funkcje pieczenia, które są przydatne w większości domów to: termoobieg (nagrzewa równomiernie piekarnik, co wpływa na smak potrawy, która piecze się tak samo w każdym miejscu, a jednocześnie pobiera mniej prądu), grzanie górne i dolne, grill. Na pewno przyda nam się również funkcja rozmrażania, w której możemy rozmrozić produkty w niskiej temperaturze co przyspiesza ten proces. Piekarnik zmikrofalą pozwoli szybko podgrzać już gotowe danie. Jeśli wybierzemy piekarnik z funkcją szybkiego nagrzewania, nie będziemy musieli długo czekać na osiągnięcie wymaganej temperatury, a termosonda sprawdzi temperaturę wewnątrz dania. Jest to przydatne jeśli pieczemy duże sztuki mięsa. Bardzo dużym ułatwieniem jest podwójna komora, która umożliwia pieczenie dwóch potraw w różnych temperaturach, a smaki i zapachy nie mieszają się. Oszczędność czasu i pieniędzy.

Czyszczenie piekarnika nie jest już problemem

Po użyciu piekarnika często musimy poświęcić dużo czasu i energii, by go doczyścić. W związku z tym, każdy powinien docenić piekarnik z funkcją samoczyszczenia. Są dostępne trzy technologie: czyszczenie parowe (do pojemnika lub na blachę nalewamy wodę i uruchamiamy program czyszczenia, powstała para rozpuszcza zanieczyszczenie, które wystarczy przetrzeć ściereczką), pyroliza (piekarnik zostaje nagrzany do kilkuset stopni, zabrudzenia zostają spalone na popiół, który wystarczy wytrzeć), wkłady katalityczne (pochłaniają zanieczyszczenia już podczas pieczenia, potem wystarczy tylko włączyć program czyszczenia).