PenDrive

(1939)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

PenDrive - opinie

Nowoczesny pendrive

Jeszcze kilkanaście lat temu do przenoszenia plików między komputerami służyła dyskietka. Z czasem została wyparta przez płytę CD. Podobny los spotkał płytę CD, która musiała ustąpić mniejszym i bardziej pojemnym pendrive’om. Zalet posiadania pendrive’a chyba nikomu nie trzeba wymieniać. Te niewielkie urządzenia są pomocne z dzieleniu się plikami, zdjęciami czy filmami. Pozwalają także na zaoszczędzenie miejsca na dysku komputera. Szukanie idealnego pendrive’a z Ceneo.pl będzie tak proste i szybkie jak zapisywanie plików i przenoszenie plików na pendrivie. Na Ceneo.pl znajdziesz pendrive’y najlepszych producentów, takich jak SanDisk, Silicon Power, Transcend, Goodram czy ADATA.

Po pierwsze, pojemność pendrive’a

Najważniejszym parametrem pendrive’a jest jego pojemność. Na Ceneo.pl znajdziesz pendrive’y o pojemności od 2 GB do nawet 512 GB. Zapewne niejeden raz zastanawiałeś się, jaką pojemność pendrive’a powinieneś wybrać. Pojemność pendrive’a powinna być dostosowana do Twoich potrzeb. Przed dokonaniem wyboru zastanów się, jakie pliki chcesz przechowywać na pendrivie. Będziesz na nim zapisywać jedynie dokumenty tekstowe? A może posłuży do przechowywania zdjęć i wideo? Przeciętnemu użytkownikowi wystarczą pendrive’y o pojemności 32 GB. Wybór pendrive’ów o pojemności 32 GB jest naprawdę duży – bez wątpienia więc znajdziesz pendrive dla siebie. Pamiętaj, że im większa pojemność pendrive’a, tym urządzenie jest droższe. Naszym zdaniem nie warto inwestować w pendrive’y o najmniejszej pojemności. Szybko może się okazać, że pojemność pendrive przestaje nam wystarczać. W ostatnich latach ceny pendrive’ów znacząco zmalały. Już pendrive’y o pojemności 32 GB są dostępne w bardzo przystępnych cenach.

Po drugie, szybkość odczytu i zapisu

Drugim ważnym parametrem pendrive’a jest szybkość pracy określana za pomocą dwóch parametrów – szybkości odczytu oraz szybkości zapisu. To te dwie wartości decydują o tym, jak szybko możemy przegrywać i zgrywać pliki z pendrive’a na przykład na komputer. Na rynku dostępne są pendriv’y typu Full Speed o prędkości pracy do 12 Mb/s, Hi-Speed o prędkości pracy do 60 MB/s oraz Super Speed o prędkości do 600 MB/s. Najbardziej popularne są pendrive’y o prędkości Full Speed.

Po trzecie, obudowa

Na pendrive’ach często przechowujemy ważne dla nas pliki, których na pewno nie chcemy stracić. Na pewno nieraz nam się zdarzyło upuścić pendrive czy przez przypadek położyć na nim książkę czy laptop. Dlatego też producenci pendrive’ów coraz większą wagę przywiązują do odporności obudowy ich produktów, sięgając po trwałe materiały. W niektórych modelach wykorzystywana jest nawet wodoodporna obudowa.

Po czwarte, design

Minęły już czasy, w których pendrive’y były dostępne w jednolitych, ciemnych kolorach. Obecnie na rynku można znaleźć pendrive’y w różnych kolorach i stylach. Nowoczesny, klasyczny, a może awangardowy? Na Ceneo.pl znajdziesz pendrive odpowiadający Twoim gustom. Lubisz się wyróżniać i bawić stylem? Na pewno zainteresują Cię pendrive’y w formie breloczków, na przykład z postaciami z filmów i bajek.