Opony ciężarowe zimowe - Hankook

(15)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Kiedy tylko kończą się cieplejsze dni i zaczynają pojawiać się pierwsze przymrozki kierowcy zaczynają powoli myśleć o zmianie opon na zimowe. Nikt nie chce przecież narażać się na niebezpieczeństwo i podczas gołoledzi czy nawet opadów śniegu z deszczem martwić się o złą przyczepność kół i stawać na głowie żeby bezpiecznie dojechać do celu. Wymiana opon na zimowe może nie zapewnia w stu procentach bezpieczeństwa, ale na pewno je poprawia i polepsza nasz psychiczny komfort.
Wymiana opon jest szczególnie ważna w przypadku pojazdów bardzo intensywnie użytkowanych. Najczęściej są to samochody służbowe, ciężarowe, dostawcze i busy, które codziennie przemierzają wiele kilometrów i tym samym zużycie ich opon jest dużo większe niż w przypadku innych pojazdów. Ponadto, spędzając codziennie kilka godzin za kółkiem, często w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, jesteśmy bardziej narażeni na wypadki. Warto zatroszczyć się o dobre wyposażenie samochodu i zminimalizować ryzyko przypadkowej kolizji.
Opony ciężarowe zimowe dostępne są w różnych modelach i różnych cenach, przy czym należy pamiętać, że im niższa klasa opon, tym gorzej będą się one sprawdzać na drodze a ich niezawodność może być wątpliwa.