Opony całoroczne

(5951)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Opony całoroczne - opinie

Artykuły eksperckie

Zakup opon całorocznych pociąga za sobą szereg korzyści, a przy okazji oznacza to dla zainteresowanych osób znaczną oszczędność pieniędzy. To przede wszystkim duża wygoda, ponieważ jak wskazuje nazwa, z takich opon można korzystać przez cały rok. Opony całoroczne cechują się miękką mieszanką gumową, chociaż nie jest ona tak miękką, jak w oponach zimowych. Atutem są ich przystępne ceny, ale też bardzo szeroka dostępność, dlatego klienci nie mają problemów z ich pozyskaniem oraz montażem we własnych samochodach. W razie potrzeby prace montażowe mogą być przeprowadzone w profesjonalnym warsztacie samochodowym.

Opony całoroczne - inwestycja we własny komfort oraz kompromisowe właściwości

Opinie o oponach całorocznych są bardzo pochlebne, ponieważ jest to skuteczna inwestycja we własny komfort. Tego typu produkty wykazują się kompromisowymi właściwościami. Ich parametry drogowe są niezwykle zadowalające. W związku z tym nie będzie można narzekać na długość drogi hamowania, przyczepność, bezpieczeństwo, odporność na aquaplaning czy też maksymalne osiągi. Są skonstruowane dla tych kierowców, którzy dużo jeżdżą i nie lubią spędzać wolnego czasu na wymienianiu opon.

Opony całoroczne mają wzmocnioną konstrukcję bieżnika. Jest on wyposażony w specjalne lamele, które "wgryzają się" w śnieg. Należy jednak zwrócić uwagę na znak homologacji zimowej, a więc charakterystyczny symbol płatka śniegu. Jeśli go nie będzie, takie opony nie powinny być używane w warunkach zimowych, dlatego nie powinno się tego zlekceważyć. Opinie o takich produktach mówią o tym, iż opony wielosezonowe zapewniają maksymalną przyczepność nawet przy niskich temperaturach. Jeśli kierowcy często poruszają się samochodami w okresie zimowym, powinni zdecydować się właśnie na tego typu modele, a z pewnością spełnią ich oczekiwania i pozwolą na komfortową oraz spokojną jazdę. Ceny opon całorocznych będą zależne od ich konkretnych modeli i producentów, dlatego warto to nieco dokładniej przeanalizować, lecz stoją na bardzo korzystnym poziomie.