Okapy

(6784)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Okapy - opinie

Skuteczni pogromcy kuchennych zapachów – okapy z Ceneo

Zapach świeżo gotowanych potraw sprawia, że każdemu cieknie ślinka. Zapach gotowanego jedzenia nie zawsze jest jednak pożądaną sprawą. Podczas przyrządzania posiłków w naszej kuchni pojawiają się liczne zapachy. Dalszemu rozprzestrzenianiu się nie zawsze przyjemnych zapachów zapobiegają okapy. Okap jest obowiązkowym wyposażeniem kuchni. Pomaga likwidować nie tylko zapachy, ale również zadymienie. Jak widać, prawidłowe działanie okapu jest bardzo ważne. Dlatego warto zapoznać się z bogatą ofertą producentów okapów. A najszybciej zrobisz to z Ceneo.pl. Na Ceneo.pl znajdziesz okapy takich marek jak Amica, Gorenje, Bosch, Akpo, Globalo, Falmec i wielu, wielu innych.

Rodzaje okapów

Okapy można podzielić ze względu na tryb pracy oraz typ wyglądu. Pierwszy podział wyróżnia okapy typu pochłaniacz oraz okapy typu wyciąg. Okap typu wyciąg wciąga powietrze, wydalając je przez przewód wentylacyjny na zewnątrz. Okapy wyciągi są bardziej wydajne, ale wymagają podłączenia do przewodu wentylacyjnego, nie każdy więc może sobie na nie pozwolić. W okapach typu pochłaniacz powietrze jest zasysane do wnętrza okapu, filtrowane, a następnie wydmuchiwane z powrotem. Coraz więcej producentów okapów stawia na oba rozwiązania, łącząc funkcje wyciągu i pochłaniacza. Drugi podział uwzględnia typ wyglądu okapów. Na Ceneo.pl dostępne są okapy przyścienne, kominkowe, wyspowe, podszafkowe, teleskopowe, blatowe, do zabudowy, nablatowe, narożne, sufitowe i szafkowe. W tym wypadku wybór okapu zależy w dużej mierze od wystroju kuchni i naszych indywidualnych preferencji.

Parametry okapów

Wybór okapu powinniśmy rozpocząć od określenia jego wymiarów. Okap powinien zajmować cały obszar kuchenki, dzięki temu będzie łatwiej pochłaniał zapachy. Dzięki filtrom Ceneo.pl łatwo wybierzesz interesujący Cię zakres szerokości. Bardzo ważna jest oczywiście wydajność okapów podawana w m3/h. Im większa kuchnia, tym wydajność okapu powinna być wyższa. Okapy często pracują przez wiele minut czy nawet godzin. Dlatego przed zakupem dobrze jest sprawdzić, jak głośno pracuje okap. Optymalny poziom hałasu dla okapów wynosi do 50 dB. Powyżej tej wartości praca okapu może być uciążliwa. Oczywiście zdarza się, że musimy zrezygnować z niższego poziomu hałasu kosztem większej wydajności. Szeroki wybór okapów na Ceneo.pl sprawia, że bez problemu znajdziesz okap idealny do Twojej kuchni. Z okapami z Ceneo.pl możesz zapomnieć o przykrych zapachach.