Produkt promowany

Odkurzacze

(1767)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Odkurzacze - opinie

Artykuły eksperckie

Odkurzacze do domu to urządzenia, które stanowią podstawowy element wyposażenia niemal każdego lokalu mieszkalnego. Pełnią bardzo istotną funkcję w utrzymywaniu porządku i znacznie przyśpieszają wykonywanie obowiązków domowych. Nikogo nie powinno więc dziwić, że na rynku możemy znaleźć coraz więcej różnych modeli odkurzaczy. Taka różnorodność sprawia, że wszyscy klienci mogą znaleźć opcję dla siebie.

Na co warto zwrócić uwagę poza rodzajem?

Na pewno na moc, ale także na wydawany dźwięk oraz aspekty ekonomiczne. Wybór odkurzacza to jednak nie tylko wyżej wspomniane zmienne. Bardzo dużą rolę gra również system filtracji. Zanieczyszczenia są powstrzymywane w najlepszy sposób przez filtry antyalergiczne oraz filtry wodne. Warto przyjrzeć się także liczbie i rodzajom końcówek, czyli dodatkowego wyposażenia. Do zestawu powinny zostać dołączone turboszczotka, elektroszczotka oraz rura teleskopowa, która może umożliwić pracę na większym obszarze. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym rodzajom odkurzaczy.

Odkurzacz bezworkowy

Odkurzacze bezworkowe to bardzo popularny typ. Kiedy wybierzemy taki rodzaj, nie musimy przejmować się wymianą worków, ponieważ zanieczyszczenia trafiają do pojemnika, który pod wpływem tzw. systemu cyklonu oddzielają się od powietrza. Nie musimy przejmować się workami, jednak musimy regularnie myć i opróżniać pojemnik. Dobrą cechą jest to, że odkurzacz bezworkowy, jak np. odkurzacz Elektrolux umożliwia działanie z niemal niezmienną siłą ssania. Dodatkowo koszty użytkowania również są tańsze, ponieważ nie wydajemy pieniędzy na worki.

Odkurzacz tradycyjny

Pierwszym z rodzajów, który chcemy omówić, jest odkurzacz tradycyjny, jak np. odkurzacz Zelmer lub odkurzacz Dyson. W takich urządzeniach zebrana zawartość trafia do worka, który umieszczony jest wewnątrz odkurzacza. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na rodzaje worków, które można w nim zastosować. Zazwyczaj normą są tekstyliane worki i papierowe worki lub worki stałe. Ich stosowanie nie jest jednak optymalne, ponieważ ich wymiana może być nieco uciążliwa. Nieco bardziej higieniczną opcją mogą być worki jednorazowe z papieru i włókniny. Możemy wtedy pozbywać się worka, bez bezpośredniego kontaktu z kurzem i zarazkami. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że pełny worek obniża moc odkurzacza.

Odkurzacz piorący

Odkurzacze piorące jak np. odkurzacz Xiaomi to kolejny innowacyjny rodzaj urządzeń. Ich działanie bazuje na nanoszeniu pary i odsysaniu brudu z jej pomocą. Dzięki parze odkurzacz nie pozostawia śladów wody, zacieków oraz jest bardzo ekologiczne. Z reguły mają także dodatkowy zbiornik na wodę. Umożliwia on na stałą pracę bez uzupełniania w trakcie korzystania z odkurzacza.

Odkurzacz pionowy

Odkurzacz pionowy jest urządzeniem doskonale dostosowanym do niewielkich powierzchni, jak np. mieszkanie, ponieważ posiada kompaktową i poręczną budowę. Wyposażone są w akumulator, dzięki czemu można go używać bez wpinania niewygodnego kabla do kontaktu. Długość funkcjonowania zależy od modelu, ale np. odkurzacz Philips oferuje bardzo długą wytrzymałość, która przekracza standardowe 40 minut. Odkurzacz pionowy posiada także dodatkowe funkcje jak np. funkcja prani i mycia. Kiedy zdecydujemy się na taki zakup, warto spojrzeć na dodatkowe wyposażenie, a szczególnie na rodzaje szczotek. Najlepiej, aby była w nim turboszczotka, którą można użyć do odkurzenia mebli. Niekiedy odkurzacze pionowe posiadają także odkurzacz ręczny.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając odkurzacz

Po wybraniu idealnego rodzaju odkurzacza, jak np. iRobot, warto wyselekcjonować je jeszcze pod względem mocy ssania oraz wydawanego odgłosu. Im większa moc, tym większa moc ssania, jednak nie zawsze potrzebujemy najmocniejszych rządzeń. Wartość ta podawana jest zazwyczaj w watach. Najwyższe spotykane wartości to 500 W, natomiast najniższe zazwyczaj oscylują około 250W. Wygodną opcją jest także możliwość regulacji, którą regulują odkurzacze bezprzewodowe. Inną istotna cecha jest poziom hałasu. Najcichsze modele charakteryzują się poziom hałasu około 56 decybeli, choć trzeba mieć na uwadze to, że najmocniejsze urządzenia mogą wydawać większe odgłosy.

Odkurzacze - Często zadawane pytania

❓Jaki odkurzacz wybrać do paneli?
Wybierając odkurzacz do paneli, nie jesteśmy zmuszeni do kupna produktu o dużej mocy. W tym przypadku świetnie zdają egzamin odkurzacze tradycyjne oraz bezworkowe.

❓ Jaki odkurzacz do domu wybrać?
W przypadku zakupu odkurzacza do domu należy zwrócić uwagę na powierzchnię, którą będziemy odkurzać. Chcąc odkurzyć dywan, warto wybrać modele o dużej mocy ssania. W przypadku dużych otwartych powierzchni dobrym pomysłem będzie odkurzacz automatyczny, który po stworzeniu mapy mieszkania, będzie sprzątać za nas.

❓Podstawowe akcesoria dla odkurzacza
Podstawowymi akcesoriami są wszelkiego rodzaju końcówki. Często producenci dołączają takie rzeczy jak turboszczotka, elektroszczotka oraz rura teleskopowa.