Oczka wodne i akcesoria - Pozostałe

(103)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Masz duży ogród i zastanawiasz się jak go zaaranżować? Postaw na oczko wodne!

Jeśli chcesz, by sztuczne oczko wodne wyglądało naturalnie, wybierz takie o nieregularnym kształcie. Ważne jest również to, aby twój staw był trwały i odporny na rozwój glonów, dlatego do jego wyłożenia należy wybrać specjalnie przeznaczoną do tego celu folię. Jest ona odporna na niskie temperatury i środki chemiczne używane w wodzie. Można zdecydować się również na zakup gotowej formy, którą umieścimy w ogrodzie.

Wybierając miejsce w ogrodzie zwróćmy uwagę na to, aby staw nie znajdował się w ostrym południowym słońcu (szybko pokryje się wtedy glonami) oraz by było w takiej odległości od drzew w ogrodzie, aby liście nie spadały na powierzchnię wody. Istotne jest również to, aby oczko wodne pasowało do całej koncepcji otoczenia.

Na Ceneo.pl znajdziesz wszystko co niezbędne do zbudowania, wyposażenia i utrzymania własnego oczka wodnego. Są tu między innymi folie, filtry powietrza, grzałki, napowietrzacze, pompy fontannowe, różne dekoracje oraz lampy. Znajdziesz tu produkty takich firm jak Fiap, Tetra, Oase, Aquael czy Ogrodosfera.