Sklep Decathlon - Kurtki narciarskie i snowboardowe

(494)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Twoją ulubioną porą roku jest zima, kiedy wszystkie weekendy spędzasz na stoku? Zainwestuj w porządną kurtkę! Specjalistyczne kurtki snowboardowe i narciarskie zrobione są z wodoodpornych i oddychających materiałów, które zapewnią ci komfort nawet po kilku godzinach intensywnej jazdy.

Jeśli chcesz mieć pewność, że twoja kurtka przetrwa niejeden sezon zimowych szaleństw, wybierz tę oferowaną przez renomowaną firmę, np. Hannah, 4F, Rossignol, Brugi czy Burton. Wybierając specjalistyczną kurtkę zwróć uwagę na to, czy jest nieprzemakalna oraz czy dobrze „trzyma ciepło”. Jej właściwości zależą głównie od materiału, z którego jest zrobiona. Przykładowo materiał GORE-tex odprowadza wilgoć i sprawia, że kurtka jest wodoodporna.

Warto wybrać model, który ma kaptur i pas przeciwśnieżny uniemożliwiający przedostanie się śniegu pod warstwę materiału. Dobrze jest, by kurtka miała również osłonkę na zamek, która zapobiega jego zamarznięciu. Kurtki z nieco wyższej półki cenowej mają przyszyte specjalne chipy RECCO, które pomagają patrolom górskim odnaleźć narciarza np. w wypadku zejścia lawiny.

Na Ceneo.pl znajdziesz kurtki narciarskie i snowboardowe dla kobiet, mężczyzn oraz dla dzieci.