Kuchenki elektryczne Electrolux 4 pola

(11)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj
Producent:
Liczba pól grzejnych:
Usuń wybrane filtry

Kuchenki elektryczne - opinie

Artykuły eksperckie

Podczas urządzania kuchni przychodzi taki moment, kiedy musimy wybrać sprzęty, które będą funkcjonalne, bezpieczne, ekonomiczne i najważniejsze – pasujące do naszej kuchni. Jednym z nich jest kuchenka elektryczna, bez której żadna kuchnia nie mogłaby w 100% spełniać swojej funkcji. W domach nowoczesnych zazwyczaj nie prowadzi się instalacji gazowych, a wszystko zasilane jest prądem, dlatego z roku na rok kuchenki elektryczne z coraz większym powodzeniem zastępują kuchenki gazowe.

Jaką kuchenkę elektryczną wybrać?

Kuchenki elektryczne dzielimy na trzy rodzaje: żeliwne, ceramiczne i indukcyjne. Największa popularnością wśród kupujących cieszą się kuchenki ceramiczne i indukcyjne. Te pierwsze dają możliwość używania różnych typów garnków i są tańsze niż płyty indukcyjne. Zostały one zaprojektowane tak, by ich obsługa nie była dla nas czasochłonna ani kłopotliwa. Czas przygotowywania potraw jest znacznie krótszy w porównaniu z gotowaniem na płycie gazowej. Kuchenka ceramiczna łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Jeżeli chodzi o kuchenki elektryczne indukcyjne, to ich działanie wykorzystuje oprócz prądu pole magnetyczne. Płyty indukcyjne nagrzewają się bardzo szybko, a do tego są bardzo bezpieczne – nie ma możliwości poparzenia się. Minusem jest to, że na kuchenkach indukcyjnych możemy używać tylko specjalnie przeznaczonych do tego garnków. Na plus z kolei jest to, że mają one minimalistyczny, nowoczesny wygląd. Kuchenki elektryczne żeliwne są najmniej popularne i najmniej wygodne w użytkowaniu. Każda płyta elektryczna może mieć kilka dodatkowych funkcji, które mogą zaważyć na zakupie konkretnego modelu. Należą do nich np. programator czasu włączenia i wyłączenia pól grzewczych, wskaźnik zalegania ciepła, wykrywanie garnka i rozpoznawanie jego wielkości, kontrola błędów, blokada włączania przez osoby niepożądane itp. Kuchenki elektryczne przeznaczone są zazwyczaj do zabudowy, chociaż równie dużą popularnością cieszą się modele wolnostojące. Najbardziej użytkowe są kuchenki elektryczne z czterema polami grzejnymi, ale jeżeli mamy większa rodzinę lub po prostu gotujemy często i dużo możemy zdecydować się na kuchenkę elektryczną, która będzie miała pięć, a nawet sześć pól grzejnych.

Na ceneo.pl znajdziemy kuchenki elektryczne wiodących producentów sprzętu AGD jak na przykład: Samsung, Amica, Gorenje, Silvercrest, Zanussi, Zepter, Whirlpool czy Electrolux. Pamiętajmy jednak, że wybierając sprzęt AGD warto kupić ten z wyższej półki, tak aby przez długie lata był bezawaryjny i spełniał swoją rolę.