Tanie Kosze i kontenery na śmieci

(861)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

W czasach, kiedy dbanie o środowisko jest sprawą bardzo ważną, a segregacji śmieci uczymy się od najmłodszych lat, coraz większą wagę przykładamy do jakości i funkcjonalności kontenerów i koszów na śmieci. Obecnie na rynku wybór koszy i kontenerów na śmieci jest bardzo szeroki. Dzięki temu możemy wybrać produkt nie tylko funkcjonalny, ale również pełniący funkcje dekoracyjną (jeśli zdecydujemy się na pojemnik o atrakcyjnym designie).

Kosz na śmieci niezbędny w każdym domu

Kosze i kontenery na śmieci pełnią niesamowicie istotna rolę w naszym życiu codziennym – produkujemy niestety ogromne ilości odpadków! Producenci wciąż próbują ulepszać swoje produkty, tak, aby ich obsługa była o wiele prostsza, materiały o wiele trwalsze, a wygląd - o wiele ładniejszy. Na ceneo.pl w dziale kosze i kontenery na śmieci znajdziemy najróżniejsze pojemniki do segregacji śmieci w domu, ale także na zewnątrz. Przymierzając się do zakupu, warto zastanowić się, w jakim miejscu chcemy umieścić nasz kosz. Ważne jest to, czy będzie ukryty w szafce, czy będzie stał na zewnątrz i będzie widoczny na co dzień, czy może mamy miejsce na podwórku i zdecydujemy się na większy kosz lub kontener. Pojemniki z przeznaczeniem do domu mają pojemność od 5 litrów do nawet 45 litrów. Te ostatnie będą doskonałym wyborem, jeśli dysponujemy większą przestrzenią. Na zewnątrz lepiej sprawdzą się pojemniki od 120 litrów.

Rodzaje koszy i kontenerów na śmieci

Kosze i kontenery na śmieci produkowane są najczęściej z tworzyw sztucznych, metali oraz drewna. Każdy z tych materiałów ma inne właściwości i inaczej reaguje na wpływ środowiska. Kosze i kontenery wykonane z tworzyw sztucznych nie są zazwyczaj drogie ani ciężkie, ale niestety na przestrzeni lat szybciej się zużywają. Pojemniki z metalu są trwalsze, dłużej wyglądają estetycznie, jednak ich przenoszenie może być uciążliwe, ponieważ są ciężkie. Produkty drewniane bez wątpienia prezentują się najbardziej estetycznie, ale są najmniej funkcjonalne, ponieważ są one przeznaczone wyłącznie na odpady suche. Kosze i kontenery na śmieci dostępne są w wersji jednokomorowej, dwukomorowej i kilkukomorowej. Te ostatnie przeznaczone do segregacji odpadów. Ceny tego rodzaju produktów wahają się od kilkunastu złotych za te najmniejsze łazienkowe kosze na śmieci do nawet tysiąca złotych (za zewnętrzne kosze czy kontenery). Wśród asortymentu dostępnego w tej kategorii znajdują się pojemniki takich producentów jak na przykład: AJ, Altom, Blanco, Eco-market, Joseph Joseph, Simple Human, Toro, Teka i wielu innych.