Kostki do gitar

(2487)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Każdy amator gitarowych brzmień, próbujący swoich sił w szarpaniu strun, prędzej czy później staje przed wyborem odpowiedniej dla siebie kostki gitarowej. A jest w czym przebierać: małe, duże, grube, cienkie, wykonane z różnych materiałów, dostępne w różnorakich kształtach. Musimy pamiętać o tym, że każdy instrumentalista ma inne potrzeby i preferencje i to właśnie do nich dostosowana powinna być idealna kostka. Nasz muzyczny pomocnik przybiera różne formy. Może być klasyczny – trzymany w palcach, zakładany na kciuk lub stanowić nakładkę na wszystkie palce.
Standardowe kostki są w kształcie trójkąta wielkości opuszka kciuka dostępne w różnych grubościach. Na rynku znajdziemy również kostki „Jazz” zaprojektowane dla muzyków jazzowych, które są grubsze od tych klasycznych, kostki „teardrop” (znacznie mniejsze), „finger pics” czyli pazurki (którymi operuje się podobnie jak palcami, często stosowane w muzyce country) oraz „triangle” (szersze i większe).
Na Ceneo.pl znajdziecie szeroki wybór kostek do gry na gitarze klasycznej, akustycznej czy elektrycznej. Oferujemy produkty najlepszych marek w atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach.