Kosiarki spalinowe

(375)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Kosiarki do trawy - opinie

Artykuły eksperckie

Kosiarki spalinowe to od kilku lat najchętniej wybierany rodzaj kosiarek w Polsce. Nic dziwnego, gdyż oferują nieporównywalną swobodę i wygodę użytkowania. Nie są jednak pozbawione wad. Do jednej z największych wad należy konieczność ich ręcznego odpalania, co bywa uciążliwe, zwłaszcza dla kobiet. Na szczęście niedawno jeden z wiodących producentów zaproponował rozwiązanie całkowicie wolne od tego problemu.

Kosiarka spalinowa dla każdego rodzaju trawnika

Kosiarkom spalinowym niestraszne są żadne trawniki. Doskonale sprawdzają się nie tylko do małych i płaskich, ale także na nierównym terenie i pochyłych skarpach. Na Ceneo.pl kupisz kosiarki spalinowe takich producentów jak Nac, Stiga, Hecht, Al-Ko i Honda w najniższych cenach.Musimy jednak, że i kosiarka spalinowa ma kilka wad. Jest mniej praktyczna w eksploatacji (trzeba ją okresowo konserwować, kupować paliwo). Na dodatek jest stosunkowo ciężka i wielu osobom może sprawić problem jej uruchamianie (na Ceneo.pl warto więc poszukać kosiarki z rozrusznikiem). Nie musimy się jednak przejmować niewygodnym kablem, który mniej uważni użytkownicy często przycinają. Czy warto kupić kosiarkę spalinową z koszem? Zdecydowanie tak, gdyż nie będziemy musieli zagrabiać skoszonego trawnika, a zaraz po strzyżeniu będzie on wyglądał od razu estetyczniej. Aby pomóc wybrać idealną dla naszych potrzeb kosiarkę spalinową, Ceneo.pl udostępnia szereg filtrów. Umożliwiają one posegregowanie urządzeń po cenie (od najniższej do najwyższej), szerokości, producencie, a także informacji, czy ma kosz i napęd.

Kosiarki spalinowe z rozrusznikiem

Honda, a więc największy producent silników na świecie postanowił zmierzyć się z problemem uciążliwego odpalania kosiarek przy pomocy linki. Do oferowanych kosiarek japoński producent dołączył mały rozrusznik, umożliwiający szybkie odpalenie urządzenia, używając wyłącznie przycisku z napisem Power. Oprócz łatwiejszej obsługi przyczynia się to również do wydłużenia żywotności silnika, który jest płynniej uruchamiany. Trzeba przyznać, że to bardzo wygodne i przełomowe rozwiązanie. Można je porównać chyba tylko z umieszczeniem napędu w kosiarkach, co również znacząco zmieniło rynek i uprzyjemniło pracę. Warto wspomnieć również, że kosiarki marki Honda oprócz wykorzystywania tej nowatorskiej technologii od lat słyną z niezawodności, cichej pracy i niewielkiego zużycia paliwa. Jest to możliwe dzięki wysokiej precyzji, z jaką odbywają się procesy produkcyjne. Honda słynie również z długiej gwarancji, łatwej dostępności części zamiennych, jak i bardzo dobrej obsługi serwisowej. Od niedawna do tej listy można dopisać świetne udogodnienie, jakim jest rozrusznik.