Kosiarki elektryczne

(155)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Kosiarki do trawy - opinie

Artykuły eksperckie

Choć kosiarki spalinowe szturmem zdobyły popularność, wielu nadal decyduje się na zakup kosiarek elektrycznych, nie tylko ze względu na niższą cenę. Do przewag kosiarki elektrycznej nad jej spalinową wersją należą cichsza praca, znacznie niższe koszty eksploatacji i prostsza konserwacja. Modele elektryczne są znacznie tańsze, przez co o wiele łatwiej zdecydować się na taki zakup. Od niedawna zaczynają być wyposażane w niektóre funkcje będące wcześniej zarezerwowane dla "spalinówek".

Jaką kosiarkę elektryczną wybrać

Piękny, zielony i równie przystrzyżony trawnik to chluba i duma jego właściciela. Aby jednak osiągnąć wspaniały efekt potrzebujemy porządnej kosiarki. Przede wszystkim powinna być łatwa w obsłudze i mieć takie rozmiary, by bez problemu zmieściła się w garażu czy ogrodowym składziku. Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując kosiarkę? Kosiarka elektryczna to dobre rozwiązanie dla posiadaczy niewielkiego, płaskiego trawnika (dla większych specjaliści polecają już raczej kosiarki spalinowe). Jej największe zalety to ekologia (nie emituje spalin), cicho pracujący silnik, niskie koszty utrzymania i łatwy sposób uruchamiania. Wady? Mało opcji koszenie oraz niewygodny i niepraktyczny kabel. Warto również zainwestować w kosiarkę o większych rozmiarach (na Ceneo.pl dostaniemy kosiarki o różnych wymiarach, pamiętajmy jednak, że większą skosimy nasz trawnik lepiej i szybciej). Oferujemy modele kosiarek elektrycznych z koszem i bez (dzięki koszowi unikniemy monotonnej i pracochłonnej pracy przy zagrabianiu skoszonego trawnika). Wybierać możemy spośród kosiarek elektrycznych z napędem lub bez. W ofercie Ceneo.pl znajdziemy kosiarki elektryczne takich marek jak Bosch, Al-Ko, Hecht, Makita, Black&Decker, Nac i Honda.

Kosiarki elektryczne z napędem

Myśląc o napędzie w kosiarkach, niemal automatycznie przychodzi nam na myśl model spalinowy, to niektórzy producenci zdecydowali się dodać do swojej oferty również kosiarki elektryczne wyposażone w to udogodnienie. Dzięki niemu koszenie trawnika jest jeszcze przyjemniejsze, nie musimy bowiem borykać się z pchaniem całego urządzenia. Choć zazwyczaj nie jest to zbyt problematyczne, gdyż silniki elektryczne są lekkie, obniżając całkowitą masę kosiarki, to w przypadku wysokiej lub mokrej trawy na pewno docenimy taki dodatek. Obecność napędu pomaga również pracować z optymalnym tempem, dzięki czemu unikniemy zbyt szybkiego i niedokładnego koszenia, jak i w pełni wykorzystamy całą moc silnika, kosząc odpowiednio szybko. Napęd umożliwia również koszenie dużych trawników, bez obciążania się długotrwałym wysiłkiem. Jeszcze innym wartym rozważenia wariantem kosiarki z napędem są te z zasilaniem akumulatorowym. Uwalniają nas one całkowicie od konieczności rozciągania kabla i przedłużacza, oferując swobodę porównywalną z kosiarką spalinową.