Kompozycje kwiatowe

(10)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Kwiaty we wnętrzu są idealnym uzupełnieniem aranżacji. To piękna, naturalna dekoracja, ożywiająca pomieszczenie, wprowadzająca odpowiedni nastrój i ciesząca oko. Gotowe kompozycje kwiatowe możemy kupić w kwiaciarni lub wykonać sami.

Kompozycje kwiatowe - zrób to sam!

Do wykonania przykładowej kompozycji ze świeżych kwiatów potrzebujemy:
prostokątne szklane naczynie, kwiaty (najlepiej trwałe, np. eustomy, lilie, chryzantemy), ozdobną trawę, rafię, nożyczki
Czyste naczynie owijamy szczelnie rafią (najlepiej syntetyczną). Przycinamy kwiaty na odpowiednią długość, usuwamy ewentualne zwiędłe płatki, liście. Ostrożnie wkładamy do naczynia na przemian kwiaty i trawę. Możemy wspomóc się także gąbką florystyczną. Tak przygotowana kompozycja będzie piękną ozdobą komody czy stołu.
Pomysłów na aranżacje kwiatowe jest mnóstwo - możemy je umieścić w szkle, w koszyku, w doniczce (którą też możemy samodzielnie wykonać), dodać kamyczki, ozdoby florystyczne (motylki, biedronki), gałązki.

Las w słoiku

Niezwykłą odmianą kompozycji roślinnych jest - ostatnio bardzo modny - las w słoiku. Możemy w prosty i przyjemny sposób stworzyć nasz własny ekosystem, zamknięty w szklanym słoju. Dekoracja jest o tyle popularna, że organizowane są specjalne kursy tworzenia tej niezwykłej aranżacji. Jeśli chcemy stworzyć idealną leśna ozdobę, najlepiej zrobić to pod okiem doświadczonej osoby, która zapewni nie tylko materiały, ale i porady. Jednakowoż możemy sami ją wykonać w domu. Internet pełen jest poradników krok po kroku na ten temat.
Oczywiście możemy też kupić gotowy las w słoiku. Ich cena waha się od stu do nawet siedmiuset złotych.

Sztuczne kwiaty

Kompozycje kwiatowe ze sztucznych roślin mają jedną wielka zaletę - nigdy nie więdną. Są dobrym sposobem na ukwiecone wnętrze przez cały rok. Można nimi również bardziej manipulować niż tymi świeżymi - druciane łodygi chętnie poddają się wyginaniu. Są często wybierane na kompozycje cmentarne oraz dobre dla zapominalskich - nie wymagają podlewania. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, do złudzenia przypominają prawdziwe rośliny.