Kombinezony dziecięce Rozmiar 104

(51)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Kombinezony jednoczęściowe i dwuczęściowe

Kombinezony dziecięce sprawdzą się jako ubiór na chłodne, jesienne i zimowe dni. Wybór kombinezonu zależy, między innymi, od wieku naszego dziecka. W przypadku niemowląt sprawdzą się kombinezony jednoczęściowe, które są łatwiejsze do nałożenia. Większość dostępnych na rynku kombinezonów dla niemowlaków ma też miękkie i ciepłe buciki, dzięki czemu nie będziemy musieli tracić czasu na zakładanie dziecku kolejnej części garderoby. Z uwagi na naszą wygodę, warto postawić na kombinezon z zamkami błyskawicznymi po obu stronach dziecka. Starszym dzieciom, które posiadły już umiejętność samodzielnego chodzenia, powinny przypaść do gustu kombinezony dwuczęściowe.

Kombinezony dziecięce: jak wybrać rozmiar?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kombinezonu dla naszej pociechy? Jeśli szukamy kombinezonu niemowlęcego, powinniśmy wybrać nieco większy rozmiar niż aktualnie pasujący naszemu dziecku – w przeciwnym razie już po kilku miesiącach kombinezon może okazać się za mały. Z drugiej strony, jeśli wybierzemy ubranie zbyt duże, kombinezon będzie ograniczał dziecku swobodę poruszania. Najlepiej wybrać model o jeden rozmiar większy niż dziecko nosi – tak, by ubranko służyło przynajmniej przez jeden sezon jesienno-zimowy, i byśmy nie musieli narażać się na kolejne wydatki.

Materiał i dodatkowe akcesoria

Bardzo duże znaczenia ma typ materiału, z którego wykonany jest kombinezon. Materiał powinien posiadać certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo naszej pociechy. Ważne, by tkaniny nie zawierały substancji o działaniu toksycznym, które mogłyby skutkować uczuleniem. Dobrym pomysłem są kombinezony dziecięce wyłożone w środku miękkim polarem. Zewnętrzna część kombinezonu powinna być wykonana z materiału nieprzemakalnego i nieprzepuszczającego wiatru. Na rynku znajdziemy kombinezony dziecięce wyposażone w kaptur oraz rękawiczki – dzięki takiej opcji będziemy mogli uchronić głowę i rączki dziecka przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Jak wybrać kolor kombinezonu?

Wybierając kombinezon dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kolor. Starsze dzieci mają już swoje preferencje i potrafią je wyartykułować. W przypadku niemowląt musimy zdać się na własny gust, ale generalnie lepiej unikać zbyt jasnych kolorów: biel i pastelowe barwy nie są najlepszym rozwiązaniem, ze względu na ryzyko zabrudzeń.