Klocki dla dzieci Lego - Minecraft

(32)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj
Klocki Lego od lat są źródłem świetnej zabawy dla maluchów, starszych dzieci, a nawet dorosłych. Rozwijają wyobraźnię i nie tylko służą rozrywce, ale również uczą. Ich popularność sprawiła, że wciąż wychodzą nowe wersje, które nawiązują do motywów popkultury. Historii bajkowych i filmowych, a także popularnych gier, które cieszą się popularnością wśród dzieci i młodzieży. Przykładem może być seria Lego Minecraft, która nawiązuje do popularnej na całym świecie gry Minecraft.

Majkraft Lego – dla małego i dużego

Gra Minecraft została wydana na komputery w 2011 roku, ale już dużo wcześniej zyskała na popularności. Jej akcja dzieje się w otwartym świecie, który należy zbudować od podstaw, a naszym głównym zadaniem jest, by w nim jak najdłużej przetrwać. Na początku nie mamy nic, musimy znaleźć dla siebie schronienie i pożywienie. Czekają na nas również niebezpieczeństwa w postaci różnych stworzeń, które mogą wyeliminować nas z gry. Aby przetrwać, zbieramy w niej surowce, budujemy schronienia i z biegiem czasu rozwijamy swój własny świat. Możemy grać samodzielnie lub w kilka osób. Mimo, że gra posiada prostą grafikę, w porównaniu z innych grami można wręcz powiedzieć że jest uboga, to wciąż cieszy się ogromnym powodzeniem. Świat Minecraft zdobył uznanie graczy na całym świecie i nawet młodsze pokolenia zaczynają się nim fascynować. Wykorzystała to firma Lego, która stworzyła serię Lego Minecraft, która obecnie liczy już kilkanaście zestawów. Klocki są przeznaczone dla dzieci od szóstego roku życia, posiadają wiele małych elementów, które mogą być niebezpieczne dla młodszych dzieci. Oprócz dzieci i nastolatków, klocki z pewnością będą ciekawą rozrywką dla ich rodziców, zwłaszcza jeśli są pasjonatami gry. Jest to świetna okazja, by poprzez klocki Lego, wprowadzić w uniwersum Minecrafta nasze dzieci. Jest to również nauka życia, dzieci uczą się o surowcach, roślinach i zwierzętach. Poznają podstawowe zasady przetrwania, dlatego gra nie tylko bawi, ale również kształci. Klocki Lego są świetnym prezentem na każdą okazję, a nowe części, które wciąż pojawiają się na rynku, umożliwiają ciągłą rozbudowę naszego świata.

Lego Minecraft dla wielbicieli przygód

Tak jak w grze komputerowej, wraz z klockami Lego mamy nieograniczone możliwości w kreowaniu własnego świata. Liczne zestawy możemy ze sobą dowolnie łączyć, by stworzyć niepowtarzalne uniwersum. Dla każdego dziecka będzie to świetna zabawa, która nigdy się nie znudzi. Jest to również rozrywka dla całej rodziny, która może dzięki temu spędzić razem czas. Na każdego wielbiciela przygód, oprócz tworzenia świata, czekają również ciekawe zadania i wyzwania, które sprawiają, że zabawa jest jeszcze bardziej ekscytująca. Na Farmie możemy hodować owoce i warzywa, a jajka zdobędziemy, jeśli zaczniemy hodować kury w Kurniku. Schronienie znajdziemy w Wiejskiej Chacie, a jeśli to nam nie wystarczy, możemy stworzyć całą Wioskę. Jednak to dopiero początek, na nasze maluchy czekają o wiele ciekawsze i wspanialsze przygody. Akcja zabawy może rozgrywać się na dnie oceanu w Oceanicznym Monumencie, Górskiej Jaskini, Świątyni w Dżungli, a nawet w innym wymiarze. Dostaniemy się do niego przez Portal Netheru i możemy w nim prowadzić walki z naszymi wrogami. Jeśli zabłądzimy możemy się odnaleźć w Otchłani Wither, ale nie musimy się obawiać, nasi mali podróżnicy, na pewno sobie w niej poradzą. Te i wiele innych światów odnajdziemy za pomocą Lego Majkraft. Możemy tworzyć znane i z góry określone struktury, ale dlaczego mamy ograniczać własną wyobraźnię? Światy można ze sobą dowolnie łączyć i to od nas zależy jak będą one wyglądać. Pamiętajmy, że w tej zabawie nie musimy przestrzegać żadnych reguł.