Kawa

(3382)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Kawa - opinie

Kawa znana jest ludzkości od tysięcy lat, a to za sprawą swych właściwości. Zawarta w niej kofeina działa pobudzająco, podnosi ciśnienie krwi, zmniejsza ryzyko wystąpienia raka wątroby, ma działanie przeciwalergiczne oraz redukuje ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona.

"Witaj mi, witaj, wonna czaro mokki! Kocham twą duszę, o płynny hebanie, Aromatyczne pary twej obłoki, Którymi buchasz w polewanym dzbanie, Kiedy kipiące twych ziarn gotowanie, Cały glob ziemski czyni mą dzierżawą; Oto spoczęłaś w białej porcelanie, Arabskich pustyń córo, czarna kawo!” – tak pisał poeta w wierszu o kawie. Dziś kawa to nieodłączny element poranka w wielu polskich domach, biurach i firmach.

Jednak ludzie piją kawę nie tylko dla jej właściwości, ale przede wszystkim, dla jej wyjątkowego smaku i aromatu. I choć większość ma swój ulubiony typ i rodzaj kawy, na Ceneo znajdziecie ponad tysiąc różnych rodzajów, takich producentów jak Tchibo, Lavazza, Segafredo, Nescafe, MK Cafe, Jacobs i dziesiątek innych. Zachęcamy do kupowania, testowania i próbowania, być może twój ulubiony smak kawy jest jeszcze przed tobą?