Kapcie dziecięce Rozmiar 26

(423)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj
Zastosuj filtr - Rozmiar
Zastosuj filtr - Kolor
Zastosuj filtr - Przeznaczenie
Zastosuj filtr - Producent
Zastosuj filtr - Sezon
Zastosuj filtr - Zapięcie

Artykuły eksperckie

Kapcie dziecięce – wielu rodzicom ich zakup spędza sen z powiek! Zapewne ma to związek z tym, że produkt musi być idealnie dopasowany zarówno do dziecka, które dopiero nauczyło się chodzić, ale i do takiego, które sztukę chodzenia ma już opanowaną, a kapcie są potrzebne do przedszkola. W obu przypadkach jedno jest pewne - kapcie dziecięce muszą zapewniać swobodę ruchu i wygodę!

Najważniejsze cechy kapci dziecięcych

Przy wyborze musimy zwrócić uwagę na wiele czynników tak, aby zapewnić jak największy komfort naszym dzieciom. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby przed zakupem kapci zmierzyć dokładnie stopę dziecka (najlepiej robić to regularnie co 2-3 miesiące, ponieważ dziecięce stopy rosną bardzo szybko). Gdy znamy już rozmiar (wiemy dokładnie, ile stopa ma centymetrów) zawsze kierujemy się zasadą, że pełne obuwie musi być o 10 mm większe, natomiast to z odkrytymi palcami o około 4-5mm - wtedy stopa ma trochę luzu a jednocześnie buty nie spadają.

Materiał i zapięcie kapci dziecięcych

Kupując kapcie dziecięce pamiętajmy, że materiał, z którego są wykonane powinien przepuszczać powietrze – tutaj najlepiej sprawdzą się materiały naturalne, które dodatkowo są bardziej wytrzymałe. Kolejną bardzo ważną sprawą jest podeszwa kapci – idealna to taka, która jest cienka i elastyczna (aby to sprawdzić, wystarczy wziąć but w dłoń i sprawdzić, czy zgina się w miejscu, w którym zginają się palce). Dodatkowo podeszwa kapci dziecięcych nie może być śliska – musi zapewniać maluchom świetną przyczepność. Istotnym elementem jest również zapięcie kapci. Na rynku dostępne są kapcie z zapięciem na rzepy, na klamrę, sznurowane oraz wsuwane – weźmy takie, których zapinanie nie będzie sprawiało problemu ani rodzicom, ani dziecku. U młodszych dzieci najlepiej sprawdzą się kapcie zapinane na klamrę albo na rzepy, z kolei u tych starszych doskonałe będą kapcie sznurowane albo wsuwane. Kupując kapcie dziecięce zwróćmy również uwagę na to, by ich wnętrze było wyściełane skórzaną wkładką, dzięki której stopa będzie się mniej pociła.

Kapcie dziecięce - wygoda i lekkość

Kapcie dziecięce to produkt, który musi być lekki i wygodny – chodzenie w nich nie może sprawiać dziecku trudności, dlatego ważny elementem jest również „nosek” – zdecydowanie lepszy będzie taki, który jest zaokrąglony i pozwala na swobodne poruszanie paluszkami. Ceneo.pl oferuje kapcie wielu znanych i cenionych producentów między innymi takich jak: Befado, Fiorino, Renbut, Cool Club, Birkenstock, Citrouille et Compagnie, Teddykompaniet i wielu innych.