Hamaki

(2343)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj
Ciepłe, słoneczne popołudnie, delikatny powiew wiatru, mrożona herbata z kostką lodu oraz plasterkiem cytryny i rytmiczne kołysanie hamaka... czyż może być coś bardziej relaksującego? Jeżeli właśnie przeszła Ci przez głowę myśl "byłoby pięknie, tylko nie mam hamaka!" - nic straconego! Rynek tego typu huśtawek ogrodowych stale się rozrasta, a nowe modele, kolory, wykończenia i designy trafiają w każdy, nawet najbardziej wymagający gust.

Poznaj nowy wymiar odprężenia - hamaki ogrodowe i ich szeroki wybór

Zanim wybierzesz swój wymarzony hamak i zaznasz błogiego relaksu, musisz przemyśleć kilka kwestii. Po pierwsze: czy ma to być hamak ze stelażem, czy bez jakichkolwiek drążków? Następnie: czy "krój" naszego hamaka ma przypominać tradycyjną leżankę, czy raczej ma być to krzesło hamakowe, fotel lub huśtawka? Dalej: czy ma to być hamak jedno-, dwu-, a może trzy- i więcej osobowe? Zaś na samym końcu przemyślmy, jaki mamy budżet: możemy znaleźć niskobudżetowe hamaki za niecałe 300 złotych, ale możemy również sprawić sobie rozbudowaną huśtawkę za wysokość średniego krajowego wynagrodzenia. Możemy pozostać wierni tradycjom i zamówić wysokiej jakości hamak bez drążków, ale możemy też podążyć za trendami i zdecydować się na tzw. hamak brazylijski (podwieszany, tworzący "kokon"). Niezależnie od naszych wyborów, pamiętajmy o tym, że kupiony hamak ma odpowiadać przede wszystkim nam, a każde jego użycie powinno przynosić błogostan, relaks, wywoływać dobre samopoczucie i uśmiech na twarzy.

Wybierz hamak z Ceneo i ciesz się relaksem w ogrodzie

Krzesła, huśtawki, fotele ogrodowe – do tych popularnych mebli ogrodowych coraz częściej dołączają hamaki, które z roku na rok zyskują w Polsce kolejne rzesze zwolenników. Spragnieni relaksu w ogrodzie czy na działce chętnie sięgamy po ten prosty, ale jakże pomysłowy wynalazek. Jeszcze do niedawna hamaki kojarzyły się przede wszystkim z krajami tropikalnymi – hamaki zawieszone między palmami, drinki z palemką. Teraz dzięki Ceneo.pl tropiki zagoszczą w Twoim ogrodzie. Nie zwlekaj i sprawdź ofertę hamaków na Ceneo.pl.

Hamak klasyczny czy hamak ze stelażem – największy wybór hamaków

Na Ceneo.pl dostępnych jest sześć podstawowych rodzajów hamaków: fotele i krzesła hamakowe, hamaki klasyczne, hamaki turystyczne, hamaki z drążkiem, hamaki ze stelażem oraz hamaki typu kokon. Hamaki klasyczne są najprostszym rodzajem hamaków. Przywiązuje się je do drzew lub słupów za pomocą specjalnych lin. Ich zaletą jest to, że nie zajmują dużo miejsca – pozbawione obciążenia zwijają się w rulon. Do minusów można zaliczyć dość głębokie zapadanie się w hamaku klasycznym. Hamaki z drążkiem są wyposażone w drążki znajdujące się na obu końcach hamaka. Dzięki temu materiał w hamaku z drążkiem jest naciągnięty, co ułatwia wchodzenie i wychodzenia do hamaka. Hamaki ze stelażem posiadają w zestawie stelaż, na którym zawieszony jest hamak. Hamaki tego typu są dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy w ogrodzie nie ma drzew, miedzy którymi można by zawiesić hamak. Hamaki turystyczne przypominają hamaki klasyczne. Są jednak wyposażone w specjalny system zawieszenia (hamaki turystyczne można zawiesić między innymi na skałach górskich) oraz wykonane z innych, bardziej trwałych materiałów. Fotele i krzesła hamakowe, jak sama nazwa wskazuje, są bardziej do siedzenia niż leżenia. To znakomita alternatywa dla tradycyjnych foteli i krzeseł ogrodowych. Fotele i krzesła hamakowe można zamontować pod drzewem czy pod balkonem. Rodzajem foteli i krzeseł hamakowych są kokony.

Najlepsze hamaki do ogrodu

Do ważnych parametrów hamaków należy wielkość, maksymalne obciążenie oraz materiał wykonania. Wielkość hamaka zależy od tego, dla kogo kupujesz hamak. Na Ceneo.pl dostępne są hamaki dla dzieci i dla dorosłych. Jaką wielkość powinien zatem mieć hamak? Bardzo ważny jest materiał wykonania hamaków. Ponieważ hamaki montuje się najczęściej w ogrodach, najlepiej wybrać materiały odporne na działanie warunków atmosferycznych. Na Ceneo.pl dostępne są hamaki wykonane z bawełny, wełny, nylonu czy poliestru. Szeroki wybór hamaków na Ceneo.pl sprawi, że każdy znajdzie hamak idealny dla siebie. Najlepsi producenci hamaków, między innymi La Siesta czy Koala, są gwarancją najwyższej jakości.