Grille ogrodowe

(1700)
 • Filtruj
 • Kategorie
 • Sortuj

Grille ogrodowe - opinie

Z roku na rok rośnie w Polsce popularność grillowania. Już w pierwszych dniach wiosny w polskich miastach, miasteczkach i wioskach aż roi się od grillów ustawionych w ogrodach, na działkach, nad rzekami i jeziorami. Grillowanie z rodziną lub przyjaciółmi jest nie tylko ucztą dla podniebienia, ale również wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia czasu. Dla wszystkich wielbicieli grillowanych kiełbasek, kurczaka, ryby, warzyw czy pieczywa Ceneo.pl przygotowało bogatą ofertę grillów ogrodowych – zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Największy wybór grilli ogrodowych

Na Ceneo.pl znajdziesz grille ogrodowe elektryczne, grille ogrodowe gazowe, grille ogrodowe kuliste, grille ogrodowe paleniskowe, grille ogrodowe węglowe, grille ogrodowe betonowe oraz grille ogrodowe wędzarnie. Wyróżnia się dwie podstawowe grupy grilli ogrodowych – przenośne oraz stacjonarne. Do pierwszej grupy należą grille ogrodowe węglowe, grille ogrodowe elektryczne oraz grille ogrodowe gazowe. Największą popularnością w Polsce cieszą się grille ogrodowe węglowe. Ich sukces tkwi w uniwersalizmie. Grille ogrodowe węglowe można ustawić w dowolnym miejscu – do ich rozpalenia wystarczy tylko trochę węgla i rozpałka. Grill ogrodowy węglowy możesz ze sobą zabrać na weekendowy czy wakacyjny wyjazd. Dodatkowym atutem grilli ogrodowych węglowych jest niska cena. Najtańsze modele dostępne są już za kilkadziesiąt złotych. Wadą grilli ogrodowych węglowych jest uciążliwe czyszczenie. Mniej uniwersalne są grille ogrodowe elektryczne oraz grille ogrodowe gazowe. Te pierwsze wymagają podłączenia do instalacji elektrycznej, a drugie – do gazowej. Zaletą grilla ogrodowego gazowego i grilla ogrodowego elektrycznego jest łatwość czyszczenia. Do stacjonarnych grilli ogrodowych należą grille ogrodowe betonowe, które są zdecydowanie najbardziej estetyczne. Grill ogrodowy betonowy idealnie wkomponuje się w wystrój Twojego ogrodu.

Najszybsza droga do wymarzonego grilla ogrodowego

Do ważnych parametrów grilla ogrodowego należy jego wielkość. Wielkość grilla jest uzależniona od tego, jak duże posiłki chcesz na nim przyrządzać. Na Ceneo.pl znajdziesz grille ogrodowe idealne dla singli, par, rodzin z dziećmi. Bardzo ważna jest również obudowa grilla ogrodowego i materiał wykonania. Na Ceneo.pl dostępne są grille ogrodowe wykonane między innymi z żeliwa, stali nierdzewnej czy aluminium. Grille ogrodowe wykonane z trwalszych materiałów są oczywiście droższe. Jeżeli nie grillujesz zbyt często, nie warto inwestować w niezwykle wytrzymałe modele. Dla Twoich potrzeb w zupełności wystarczą najtańsze modele. Ceny grilli ogrodowych wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Dzięki filtrom Ceneo.pl możesz określić, jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zakup grilla ogrodowego. W ten sposób szybko wyeliminujesz produkty, które Cię nie interesują. Podczas zakupów kierujemy się także wyglądem produktów. Nie inaczej jest w wypadku grilli ogrodowych. Na Ceneo.pl dostępne są grille ogrodowe o różnym stylu, w różnych kształtach i kolorach. Nie jesteś pewien swojej decyzji? Zapoznaj się z opiniami innych użytkowników grilli ogrodowych.

Rodzaje grilla

Już niedługo zawita do nas wiosna. Jest to świetny czas, żeby w weekend wyjść na zewnątrz i zapalić grilla ze znajomymi. W tym celu warto zaopatrzyć się w dobrej jakości sprzęt, który ułatwi i umili smażenie grillowanych dań. Grill ogrodowy spełni oczekiwania każdego miłośnika przysmażanych na świeżym powietrzu potraw.

Grill ogrodowy – niezbędny element towarzyskiego spotkania w ciepły weekend

Przed zakupem grilla dobrze jest wiedzieć, jakie opcje mamy do wyboru. Wytwarzane przez dzisiejszych producentów grille, podzielić można na następujące kategorie ze względu na wykorzystywane paliwo:
 • grill węglowy
 • grill gazowy
 • grill elektryczny
 • grill gazowo – węglowy
Grill ogrodowy może posiadać różne kształty. Popularne są dzisiaj grille kuliste, a także wykonane na bazie prostokąta. Współczesne urządzenia tego typu są bardzo lekkie i mobilne. Można je z łatwością przenosić z miejsca na miejsce, ich przewiezienie także nie będzie stanowiło problemu. Inne kształty grillów:
 • wahadłowe
 • stołowe
 • owalne
 • kubełkowe
 • kolumnowe
 • cylindryczne
Przy wyborze grilla ogrodowego warto sprawdzić kilka jego cech, które zdefiniują jego jakość wykonania i przydatność do naszych celów. Istotne jest skontrolowanie jego stabilności. Warto sprawdzić czy posiada dobrze wykonane nogi, które pozwolą na jego stabilne ułożenie w ogrodzie. Grill ogrodowy powinien być także mobilny, dzięki czemu będzie go można łatwo przenosić. Warto także sprawdzić możliwość czyszczenia po skorzystaniu. Czy konieczne będzie ręczne mycie, czy będzie opcja wrzucenia poszczególnych elementów do zmywarki. Przy wyborze grilla sprawdźmy także ruszt. Powinien być wykonany solidnie i z dobrego materiału. Dobre modele wykonywane są ze stali nierdzewnej albo z żeliwa. Stal pokryta porcelaną to także świetny materiał na ruszt do grilla.