Golarki do ubrań

(70)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Golarki do ubrań - opinie

Artykuły eksperckie

Po dłuższym czasie użytkowania, szczególnie w wyniku częstego prania, na ubraniach powstają zmechacenia. Ich wygląd jest mało estetyczny i wpływa na to, iż ciuch może nie nadawać się do dalszego noszenia. Pozbywanie się takich ubrań jednak nie jest obecnie konieczności, ze względu na funkcjonalne golarki, które powstały w celu usuwania zmechaceń, wystających nitek czy też "kulek" z różnego rodzaju ubrań.

Jak działają golarki do ubrań?

Golarki do ubrań są urządzeniami, które można zastosować w przypadku każdej tkaniny. Nadają one się do wełny, bawełny czy też tkanin sztucznych. Ich "głowica" jest wykonana najczęściej z plastiku, a samo docelowe miejsce "golenia włosów", z metalu. Metal posiada w tym wypadku idealnie gładką powierzchnię, nie wpływającą negatywnie na żaden rodzaj materiału.

Zastosowany w golarce do odzieży system chroni zatem jednocześnie tkaninę, a z drugiej strony bardzo skutecznie goli wszystkie wystające z niej elementy. W zależności od mocy golarki i jej wielkości, jest ona w stanie w kilka minut uporać się nawet ze zmechaceniami, które powstały w obrębie całego płaszcza. Niektóre miejsca szczególnie zniszczone, należy golić kilkoma przejechaniami, jednak zazwyczaj wystarczy jedno, aby usunąć niechciany element.

Golarka do ubrań jest jedynym urządzeniem, dzięki któremu można usuwać wystające elementy w sposób bezpieczny dla tkaniny. Usuwanie ich zwykłą golarką bądź też nożyczkami, zazwyczaj prowadzi do naruszenia struktury materiału. Golarka do odzieży dzięki płaskiej powierzchni i mechanizmowi ukrytemu za nią, jest w pełni funkcjonalna.

Taka maszynka do ubrań posiada pojemnik na usunięte odpadki, który można regularnie opróżniać. To urządzenie poręczne, dlatego można wykonać golenie używając tylko jednej ręki. Golarka jest również lekka i niewielka, dlatego sprawdza się w podróży. Ceny golarek tego typu oscylują od kilkudziesięciu złotych. Wahania te wynikają z rodzaju materiałów w nich zastosowanych i przede wszystkim siły urządzenia. Przed zakupem warto zatem poczytać opinie na portalu Ceneo.pl odnośnie poszczególnych modeli.