Komputery gamingowe

(81)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Gaming to coś więcej niż „granie w gry”. To sposób na spędzanie wolnego czasu i szansa na relaks po ciężkim dniu. To w końcu pomysł na życie oraz pracę. Gaming w ostatnich latach stał się najprężniejszą gałęzią rynku rozrywkowego, pokonując potęgę srebrnego ekranu. Granie stało się zawodem, a rozgrywki lig e-sporotwych przyciągają rzesze miłośników, w niektórych krajach osiągając rangę sportu narodowego.
Gaming wymaga odpowiedniego zaplecza. Na wyposażeniu zagorzałego gracza znajdują się podkładka zwiększająca poślizg myszy, dobrany do dłoni kontroler, ergonomiczna klawiatura oraz zestaw słuchawkowy. Profesjonalna myszka gamingowa to nie tylko gwarancja większej wytrzymałości oraz ergonomii wykonania. Myszki tworzone z myślą o graczach i rozgrywkach e-sportowych mają regulowane przeciwwagi, rozłożone dodatkowe klawisze oraz możliwość programowania funkcjonalności, dzięki czemu wiele czynności można wykonać jedną dłonią. W trakcie meczu, w którym każda sekunda jest cenna, jest to nieoceniona pomoc. Podobne możliwości stwarzają klawiatury gamingowe ułatwiające sterowanie i pozwalające bindować funkcje pod konkretnymi klawiszami.
Do gamingowego potencjału słuchawek nie trzeba przekonywać. Każdy, kto choć raz miał okazję przemierzać wirtualne korytarze podczas tropienia przeciwnika, wie, jaką przewagę daje precyzyjne rozpoznanie dźwięków otoczenia. Słuchawki dla graczy nie tylko pozwalają wyeliminować odgłosy bitwy dające się we znaki domownikom, ale także wydatnie wspierają samą rozgrywkę.
Na Ceneo.pl doskonale rozumiemy potrzeby gracza. Oferujemy szeroki wybór gamingowego wyposażenia czołowych producentów.