Foteliki rowerowe

(453)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Foteliki rowerowe - opinie

Niezapomniane wycieczki rowerowe z fotelikami rowerowymi

Narodziny dziecka wiele zmieniają w naszym życiu, obracając je w wielu aspektach o 180 stopni. Pojawienie się dziecka nie oznacza jednak konieczności rezygnacji z naszych zainteresowań. Wprost przeciwnie – możemy realizować się wspólnie z naszymi pociechami i zarażać je swoją pasją. Uwielbiasz aktywnie spędzać czas podczas jazdy na rowerze? Kup fotelik rowerowy z Ceneo.pl i zabierz swoje dziecko na niezapomniane wspólne przejażdżki. Na Ceneo.pl znajdziesz foteliki rowerowe najlepszych i najbardziej doświadczonych producentów, takich jak Hamax, Polisport, Bobike, OK Baby czy Thule.

Fotelik przedni czy tylni – jaki wybrać?

Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje fotelików rowerowych: foteliki przednie oraz foteliki tylnie. Foteliki przednie przeznaczone są dla dzieci do 15 kilogramów wagi. Dzięki fotelikom przednich masz stały kontakt z dzieckiem, które pozostaje w zasięgu Twojego wzroku. Dodatkowo w fotelikach przednich dziecko łatwiej może obserwować mijany krajobraz. Jazda na rowerze z zamontowanym fotelikiem przednim jest jednak nieznacznie utrudniona – trudniej jest manewrować kierownicą, a kolana muszą być w nienaturalnej pozycji, co wpływa na nasz komfort jazdy. Z fotelików tylnich mogą korzystać również nieco starsze dzieci. Przydatna w fotelikach tylnich jest również regulacja fotelika, które można odchylić pod różnym kątem. Do wad fotelików tylnich należy niewątpliwie brak kontaktu wzrokowego z dzieckiem oraz zasłanianie dziecku części pola widzenia.

Funkcjonalne foteliki rowerowe

Foteliki rowerowe mogą być wyposażone w szereg dodatkowych funkcji i udogodnień. Które z nich są warte uwagi? Do przydatnych funkcji fotelików rowerowych bez wątpienia należą wszelkiego rodzaju regulacje: wysokości podnóżków, wysokości zagłówka czy odchylenia oparcia. Regulacja wysokości podnóżków, wysokości zagłówka i odchylenia oparcia w fotelikach rowerowych zwiększa komfort dziecka podczas jazdy, a także jego bezpieczeństwo. Na bezpieczeństwo i komfort jazdy wpływa również amortyzacja, która chroni dziecko przed nadmiernymi wstrząsami powstającymi podczas jazdy po nierównych powierzchniach. Ułatwieniem w przechowywaniu fotelika rowerowego jest składane oparcie. Fotelik rowerowy ze składanym oparcie łatwiej zmieści się w szafie czy bagażniku.

Komfortowa jazda z fotelikami rowerowymi z Ceneo.pl

Jak już wspomnieliśmy, na komfort dziecka podczas jazdy w foteliku rowerowym wpływają dodatkowe funkcje związane z regulacją elementów fotelika rowerowego. Nie bez znaczenia jest także materiał wykonania. Materiał, z którego produkuje się foteliki rowerowe, powinien być wytrzymały i odporny na działanie czynników atmosferycznych takich jak na przykład słońce. Poza wytrzymałością liczy się wygoda siedzenia w foteliku rowerowym. Na Ceneo.pl dostępne są foteliki rowerowe gwarantujące komfort jazdy Tobie i Twojemu dziecku. Ceneo.pl życzy wam szerokiej drogi!