Sklep Neonet - Soniczne szczoteczki do zębów

(38)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Elektryczne szczoteczki do zębów - opinie

Artykuły eksperckie

Szczoteczka soniczna jest to udoskonalona i unowocześniona wersja szczoteczki elektrycznej do zębów. Delikatnie usuwa zabrudzenia za pomocą ruchu wymiatająco – pulsującego. Dodatkowo szczoteczka soniczna rozbija kamień nazębny za pomocą ultradźwięków, a następnie za pomocą obracającej się głowicy, jest on usuwany mechanicznie. Zapobiega to recesji dziąseł i uszkadzaniu się szkliwa. Szczoteczka elektryczna jest bardziej inwazyjna.

Soniczna szczoteczka – rodzaje

Przed zakupem warto mieć świadomość, że na rynku istnieje bogaty wybór szczoteczek uznanych producentów. Jednym z parametrów, który różni te produkty jest rodzaj zasilania. Dostępne są urządzenia zasilane akumulatorem, bateriami, lub z zasilaniem akumulatorowo-sieciowe. Zasilanie baterią sprawdzi się w sytuacji częstych wyjazdów, gdy wiemy że nie zawsze będziemy mieć możliwość podłączenia szczoteczki do prądu. Taka szczoteczka wiąże się jednak z koniecznością wymiany co jakiś czas baterii, musimy więc o tym pamiętać, by nie wyczerpały się one w najmniej odpowiednim momencie. Wymiana baterii wiąże się również z tworzeniem śmieci, jest więc mało ekologiczna. Pewnym rozwiązaniem mogą być baterie w formie akumulatorów. Zasilanie akumulatorem wiąże się z koniecznością podłączenia szczoteczki do prądu, by go podładować. Nie jest to problemem jeśli przeważnie używamy szczoteczki w miejscach ze stałym dostępem do prądu. Może to być problem jeśli lubimy wyjeżdżać na łono natury, np. pod namioty, gdzie często prądu brak.

Czym kierować się przy wyborze elektrycznej szczoteczki sonicznej

Przy wyborze szczoteczki z akumulatorem ważny jest też czas jego działania i ładowania. Droższe modele zapewniają nawet 60 minut pracy szczoteczki, te ze średniej półki cenowej zapewniają połowę tego czasu. Większość akumulatorów wymaga kilkunastu godzin ładowania. W ofercie dostępne są również szczoteczki z zasilaniem akumulatorowo-sieciowym, która umożliwiają zasilanie szczoteczki bezpośrednio z gniazdka.Ważna jest również ilość obrotów jakie w ciągu minuty wykonuje szczoteczka. Im jest ich więcej tym dokładniej wyczyszczone zęby. Szczoteczki soniczne wykonują od 31 000 obrotów na minutę, a im droższe urządzenie tym jest ich jeszcze więcej. Warto również rozważyć zakup szczoteczki z irygatorem. Jest to mały pojemniczek na wodę lub płyn antybakteryjny, które wydobywają się pod dużym ciśnieniem podczas czyszczenia zębów. Skutecznie usuwa to resztki jedzenia i zmniejsza ilość bakterii.Producenci wciąż rozwijają i udoskonalają swoje produkty, dodając do nich nowe funkcje, takie jak np. Smartimer lub Quadpacer. Kontrolują one czas pracy urządzenia. Smartimer powoduje wyłączenie szczoteczki po upływie dwóch minut. Quadpacer natomiast odlicza po 30 sekund, by mieć pewność, że każdej części jamy ustnej poświęciliśmy odpowiednią ilość czasu. Dostępne na rynku modele są również wyposażone we wskaźnik poziomu baterii, który mówi nam kiedy należy już naładować akumulator, lub wskaźnik nacisku końcówki na szkliwo, by uniknąć zbyt silnego nacisku, który może nawet uszkodzić zęby.

Szczoteczka soniczna nie tylko dla dorosłych

W ofercie można również znaleźć bogaty wybór szczoteczek dla dzieci. Są one kolorowe, z motywami ulubionych dziecięcych bajek. Dzięki temu, ta często nielubiana przez dzieci czynność jaką jest mycie zębów, staje się przyjemniejsza. Jest to dobry sposób, by zachęcić dziecko do dbania o higienę jamy ustnej. Z ulubioną szczoteczką, dziecko samo będzie biec do łazienki, by umyć zęby. Mogą ich używać dzieci powyżej szóstego roku życia. Dla dzieci przydatna może być również funkcja kontroli nacisku. Gdy dopiero uczą się one szczotkować zęby, nie mają jeszcze wyczucia i mogą zbyt mocno je szorować. Kontrola naciska nauczy ich jak prawidłowo myć zęby. Soniczne szczoteczki do zębów zapewniają bardzo skuteczną higienę jamy ustnej. Wykonują od 31 000 do 62 000 ruchów pulsacyjnych i usuwają 6 razy więcej kamienia niż szczoteczki manualne. Jest to więc o wiele korzystniejsze rozwiązanie, w porównaniu do zwykłych szczoteczek, czy nawet szczoteczek elektrycznych. Uznani producenci oferują bogaty wybór modeli z licznymi funkcjami, z których każdy może wybrać produkt odpowiadający jego potrzebom. Z każdym rokiem pojawiają się również nowe funkcje, dlatego warto śledzić rynek szczoteczek.