Dźwigi, żurawie i podnośniki Terex

(3)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj
Dźwigi, żurawie i podnośniki to sprzęt, które cechuje się dużą wagą i z całą pewnością nie małymi gabarytami. Są one przeznaczone przede wszystkim do ciężkich prac, takich jak budowa biurowców, galerii handlowych i tym podobne. Każdy jednak posiada odmienne zastosowanie, które warto znać.
Idąc zatem tym tokiem, dźwigi to urządzenia, które można potocznie nazwać wyciągiem, bądź windą. Są one przeznaczonego do przemieszczania i podnoszenia ciężkich ładunków, takich jak osoby lub towary na platformie lub w kabinie wzdłuż prowadnic pomiędzy pewnymi poziomami. Najczęściej cechują się one dużą wysokością. Dźwigi można podzielić między innymi na dźwigi pochyłe, dźwigi budowlane pionowe, dźwigi szybowe, dźwigi portowe i tym podobne.

Żurawie z kolei - choć również są urządzeniami dźwignicowymi - obsługują przestrzeń, która jest ograniczona tak zwanym stożkiem lub walcem. Ich wysokość określa maksymalna wysokość pozwalająca podnosić żuraw, zaś promień podstawy jest zależny od wysięgu. Co ciekawe, żurawie posiadają różne rozmiary - najmniejsze są ręcznie napędzane i posiadają zasięg oraz wysokość wynoszące zaledwie parę metrów. Olbrzymie z kolei mogą wynosić nawet ponad 100 metrów w jedną i drugą stronę. Modele żurawi określa mobilność ich konstrukcji, a wśród nich wymienić można między innymi żurawie stacjonarne, przenośne, pokładowe, samochodowe, przewoźne, bądź też samojezdne. Jak więc można się domyślić, dźwigi żurawie i podnośniki są bardzo podobne. Aby jednak jeszcze lepiej poznać ich wspólne cechy, należy dowiedzieć się więcej na temat podnośników.
Podnośniki - jak sama ich nazwa wskazuje - są wyposażone w urządzenie załadownicze, a także pozwalają w głównej mierze podnieść ciężkie i ogromne gabarytowo przedmioty. Dzięki nim, istnieje możliwość przeniesienia ich na pewną wysokość. W szczególności są one spotykane na placach budowy dużych budynków. Co ciekawe, wyróżnia się również podnośniki warsztatowe. Te z kolei są przeznaczone do samochodów - istnieje możliwość podniesienia ich na właściwy poziom, tak aby była możliwa praca przy ich podwoziu.
Dźwigi, żurawie i podnośniki więc - jak widać - pełnią ważną rolę na placach budowy, toteż warto mieć je we własnym asortymencie.