Produkt promowany

Czajniki elektryczne

(2037)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Czajniki elektryczne - opinie

Znajdź idealny czajnik elektryczny!Choć tradycyjne czajniki z gwizdkiem przeżywają obecnie swój renesans, zwłaszcza wśród zwolenników dekoracji retro lub vintage, to bez wątpienia większość osób preferuje czajniki elektryczne, których główną zaletą jest szybszy czas gotowania wody. Duży wybór czajników elektrycznych nie ułatwia decyzji potencjalnym klientom. Obecnie ważne jest, aby wpasowały się swoją estetyką w kuchenną zabudowę. Czołowi producenci prześcigają się w prezentowaniu czajników w nurtach nowoczesnego designu, o niebanalnych kształtach, dyskretnych kolorach i ciekawej fakturze. Jednak wygląd to nie wszystko.

Rodzaj grzałki i pojemność czajnika

Obecnie w czajnikach można spotkać jeszcze dwa rodzaje grzałek: spiralne i płytowe. Spiralnych używa się coraz rzadziej, ponieważ są bardziej podatne na osad kamienia, jak również bardziej oporne w kwestii czyszczenia. Drugim minusem jest fakt, że gotując wodę musimy zakryć całą grzałkę, aby jej nie uszkodzić. Z drugiej strony jednak, czajniki z grzałką płytową częściej są wysokowatowe (powyżej 2000 W), co wpływa na większe zużycie prądu. Sami powinnyśmy zdecydować, który model będzie dla nas bardziej odpowiedni, dorzucając jeszcze jako czynnik wyboru pojemność naszego nowego urządzenia. Weźmy pod uwagę, ilu domowników będzie korzystać z nowego czajnika oraz jak często będzie od użytkowany w ciągu dnia. Średnio w szklance mieści się 250 ml, a dostępne na rynku pojemności mieszczą się w granicach od 0,5 l do aż 2,3 l.

Materiał

Materiał, z którego wykonany jest nasz czajnik elektryczny oczywiście będzie miał ogromny wpływ na długość utrzymania odpowiedniej temperatury i komfort użytkowania, jednak przede wszystkim wpływa on także na smak wody! Decydując się na lekki i tani czajnik bezprzewodowy z plastiku, powinniśmy mieć na uwadze, że może szybciej się zepsuć i okazać mniej trwały. Ale bez obaw - podczas zakupów możemy wybrać także czajnik wykonany ze stali szlachetnej lub czajnik ceramiczny. Stalowy na pewno dłużej utrzyma temperaturę zagotowanej wody niż plastikowy, niestety będzie dostępny tylko w jednym kolorze. Z kolei ceramiczny będzie najcięższy ze wszystkich, łatwo będzie go uszkodzić i równie łatwo będzie można oparzyć się dotykając nagrzanej powierzchni. Jednak czasem warto zaryzykować i zainwestować większą kwotę, ponieważ czajnik ceramiczny niewątpliwie dostarczy nam najlepszą jakość i smak wody.

Dodatkowe funkcje czajników elektrycznych

Producenci czajników, chcąc wyróżnić się na rynku, wyposażają swoje produkty w różne, mniej lub bardziej przydatne funkcje. Prawie każdy czajnik elektryczny posiada lampkę kontrolną, dzięki której wiemy kiedy urządzenie jest włączone. Nie musimy także przejmować się przypaleniem wody - funkcja automatycznego wyłączania po zagotowaniu uniemożliwi nam to. Możemy również łatwo sprawdzić poziom wody na wskaźniku (bo pomimo tego, iż praktycznie codziennie korzystamy z czajnika, wielu z nas ma problem z dookreśleniem pojemności wstawianej wody). Przejdźmy jednak do ciekawszych funkcji, takich jak regulacja temperatury, która pozwala na podgrzanie wody do precyzyjnie wybranej temperatury w zakresie 40-100 st. C. Ci, którzy nie akceptują kamienia powstającego na grzałkach mogą wyposażyć się w czajnik elektryczny z filtrem antyosadowym, którego zamontowanie zapobiega przedostaniu się osadów kamiennych do pieszczotliwie przygotowanej filiżanki kawy lub herbaty. Jeśli ciche "pyknięcie" automatycznego przycisku nie jest dla was wystarczające, możecie kupić czajnik bezprzewodowy wyposażony w wyraźny sygnał dźwiękowy. Dla fanów świateł i technologii również coś się znajdzie, np. dekoracyjna funkcja podświetlenia czajnika, dzięki której można obserwować proces gotowania wody, ponieważ wraz ze wzrostem temperatury barwa urządzenia będzie się zmieniała.