Męskie buty trekkingowe Wysokie

(1005)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Buty trekkingowe męskie - opinie

Artykuły eksperckie

Sezon wycieczek i zdobywania górskich szczytów ruszył. Zanim w niego wejdziemy, warto rozejrzeć się za dobrymi i wygodnymi butami trekkingowymi, które ułatwią długie, piesze wędrówki. Każdego roku na rynku pojawiają się nowe modele obuwia, a niezorientowany w temacie sprzętu górskiego konsument wchodząc do sklepu sportowego dostaje oczopląsu.

Jakie buty górskie wybrać?

Opcji jest wiele, a wybór powinien być uzależniony od tego na jakie eskapady się w nich wybierzemy. Modele butów trekkingowych różnią się od siebie między innymi grubością podeszwy i wysokością cholewki. Jeśli w planie szykują się nizinne spacery, a nasz bagaż jest ograniczony, wystarczą tutaj lekkie półbuty. Natomiast jeśli szykujemy się na zdobywanie szczytów w męskim gronie, warto zastanowić się nad zakupem cięższych trekkingów. Na wybór obuwia wpływa także cena. Rozstrzał w tym przypadku jest dosyć spory. Warto przed pójściem do sklepu zastanowić się jak często po zakupie męskich butów górskich będziemy z nich korzystać. Jeśli nie planujemy w najbliższej przyszłości stać się zapalonymi taternikami – wystarczy wybrać buty plasujące się pośrodku cenowej stawki. W ten sposób zapewnimy sobie komfort podczas pieszych wycieczek, a przy tym nasz portfel nie ucierpi tak bardzo. Kwestią często pomijaną, a wartą zachodu jest konserwacja obuwia. Regularne szorowanie butów oraz stosowanie odpowiednich preparatów, znacząco może przedłużyć ich żywotność. Poza tym warto zastanowić się przy zakupie, czy wolimy wybrać buty z nieprzemakalną warstwą, czy też decydujemy się na użycie odpowiednich środków chemicznych, aby taki efekt uzyskać. Jeśli nie jesteśmy pewni o jakich właściwościach szukamy butów, można zapytać sprzedawcę w sklepie jakie buty górskie męskie wybrać.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Czym powinny się charakteryzować męskie buty górskie? Przede wszystkim ważna jest wygoda ich noszenia. Choć nie są to zazwyczaj buty lekkie, ich noszenie nie może wiązać się z dyskomfortem. Muszą być wygodne, idealnie dostosowane do kształtu stopy, odpowiednio wzmocnione. Poza tym buty górskie męskie muszą mieć także dobrą przyczepność, ponieważ w górach napotyka się na różne powierzchnie, a niekiedy warunki pogodowe nie są sprzyjające, przykładowo pada deszcz czy też śnieg. Buty muszą być dostosowane do takich ewentualności. Noga powinna być w nich stabilna, ze względu na możliwość urazów podczas wędrówek po bardzo nierównym terenie. Oczywiście buty górskie męskie powinny być szczelne, wodoodporne. Najlepiej gdy są one wykonane ze skóry, bardzo dobrze zabezpieczającej przed dostaniem się wody do wnętrza buta. Buty górskie mogą wydawać się mało uniwersalne, jednak obecnie można zakupić modele, które sprawdza się także podczas chodzenia w ciągu dnia, przykładowo po mieście, gdy warunki pogodowe są dość trudne. Zakup takiego uniwersalnego obuwia, gwarantuje jeszcze lepsze go wykorzystanie.