Staniki Push-up

(699)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Biustonosz push up nie jest zwykłą częścią garderoby. To jej najważniejszy element! By przekonać się jak jest ważny, wystarczy sprawdzić jak prezentujemy sie w tej samej bluzce, kiedy zakładamy pod nią różne staniki. I dlatego każda kobieta powinna mieć w swej szafie nie tylko biustonosze sportowe, ale też biustonosze push up czy bardotki.

Czym chakteryzuje się dobry stanik push up?

Zadaniem tego modelu jest przede wszystkim wyeksponowanie piersi przez ich podniesienie. Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji biustonosze push up radzą sobie nawet z dużym biustem. Szukając idealnego modelu stanika push up trzeba zwracać uwagę na to by: 

  • ♥ część znajdująca się pod biustem nie była zbyt luźna ani zbyt ciasna (by nie utrudniała oddychania)
  • ♥ ramiączka nie były zbyt cienkie (w przeciwnym razie, zwłaszcza kiedy stanik będzie miał zbyt lużny obwód pod biustem, na nich spocznie cały ciężar biustu)
  • ♥ miseczka nie była zbyt mała (w przeciwnym razie biust będzie się "wylewał"!)

Z uwagi na to, że biustonosze push up należą do modeli mocno przylegających do ciała warto zwrócić uwagę na to by był wykonany z delikatnych, oddychających i przyjaznych skórze materiałów. Szczególnie latem, kiedy to za sprawą ciepła pocimy się zdecydowanie mocniej.

Jak dbać o stanik push up?

W związku z tym, że efekt dziłania biustonosza mocno skorelowany jest z jego kondycją, biustonosz push up, wymaga nieco uwagi by móc dobrze służyć.Przede wszystkim należy unikać nadmiernego naciągania ramiaczek oraz zapięcia. Pamiętajmy: ciaśniej, nie znaczy lepiej! Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z efektu push up, raczej potrzebujemy stanika o innym rozmiarze miski niż mocniejszego ściągnięcia zapięć!

Ważnym, ale nie stałym, elementem push up są umieszczone w miseczkach poduszki, zadaniem których jest dodatkowe modelowanie biustu. Wyjmowanie ich to powszechny błąd, który sprzyja deformowaniu miseczek! Jeśli uważasz, że po ich wyjęciu ze stanika push up biust prezentuje się lepiej, to znak, że Twój stanik jest za mały! Kupując biustonosze push up koniecznie zwracaj uwagę na ten szczegół!

Niezwykle ważną rzecza jest także kwestia prania bielizny. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że stanik push up należy prać zgodnie z zaleceniami umieszczonymi przez producenta na metce. Posiadaczkom biustonoszy push up poleca się też stosowanie kuli do prania biustonoszy, która minimalizuje ryzyko uszkodzenia podczas prania miseczek i fiszbin. 

Do jakich ubrań wypada założyć push up?

Biustonosze push up z uwagi na swoją budowę plecane są do ubrań z dekoltem w tzw. łódeczkę, ale dobrze współpracują z modnym w ostatnim czasie dekoltem typu woda. Do trików krawcowych, polecanych paniom noszącym biustonosze push up do żakietów oraz sukienek, zalicza się zaszywanie ramiączek. Jaki to ma cel? Dzięki temu nie będzie konieczne każdorazowe dopasowywanie biustonosza, czyli potrzeba będzie mniej czasu na ubranie się! 

Zimą ten typ stanika poleca się do swetrów typu oversize oraz cienkich golfów, czyli tych zakładanych pod marynarkę. 

Na ceneo.pl znajdziesz biustonosze push up w najmodniejszych kolorach sezonu.