Bielizna i odzież termoaktywna - L

(1854)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Dlaczego powinniśmy zainwestować w bieliznę i odzież termoaktywną? Otóż, podczas intensywnego wysiłku fizycznego zaczynamy się intensywnie pocić. Zwykła, bawełniana odzież, którą nosimy na co dzień, sprawia, że pot pozostaje w miejscu. Ćwiczenie w mokrym i zimnym ubraniu jest nie tylko nieprzyjemne, ale również niezdrowe i często kończy się przeziębieniem lub poważniejszą chorobą.

W zależności od rodzaju aktywności fizycznej, którą zamierzamy wykonywać, oraz warunków atmosferycznych możemy zdecydować się na bieliznę termoaktywną lekką, średnią lub grubą. Lekka przeznaczona jest do ćwiczenia latem, na siłowni lub do spokojnego trekkingu, a grubą zaś nałożymy podczas ostrej zimy. Pamiętajmy, że dobrze dobrana bielizna termiczna powinna być wygodna i dobrze przylegać do ciała. Ważnym również jest, żeby na bieliznę termiczną zakładać inne oddychające warstwy odzieży. Nie może być to więc koszula flanelowa czy sweter, ale raczej polar lub kurtka z membraną.

Ceneo.pl to ponad pięć tysięcy modeli bielizny i odzieży termoaktywnej. W asortymencie mamy termiczne bluzy, bokserki, slipy, koszulki, skarpety, spodenki, spodnie i koszulki. Wszystkie pochodzą od znanych producentów – Brubeck, Sensor, Under Armor, Progress, Icebreaker, Hi-Tec, 4F i Rossignol.