Baseny i brodziki ogrodowe

(536)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Najlepsza ochłoda w upalne dni z basenami i brodzikami

W upalne dni jeden z nas marzy o wskoczeniu do chłodnej wody. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na wyjazd nad morze, nad rzekę lub jezioro. Bardzo często też w naszej okolicy nie ma jeziora lub rzeki, w której można się bezpiecznie wykąpać. Alternatywą dla naturalnych akwenów są baseny i brodziki ogrodowe. Rosnące zanieczyszczenie rzek i coraz większa świadomość w zakresie niebezpieczeństwa niestrzeżonych kąpielisk sprawiły, że ostatnich latach popularność basenów i brodzików ogrodowych mocno wzrosła. W naszych ogródkach latem coraz częściej można zobaczyć domowników pluskających się w basenie. Wzrost popularności basenów i brodzików ogrodowych spowodował wprowadzenie nowych modeli przez producentów i wzrost konkurencyjności na rynku, a tym samym spadek cen. Obecnie baseny ogrodowe dostępne są już od kilkuset złotych. Na Ceneo.pl dostępne są baseny brodziki najlepszych producentów, między innymi Intex, Bestway, Mira-Lux oraz Jilong.

Rodzaje basenów i brodzików ogrodowych

Na Ceneo.pl znajdziesz baseny dmuchane, baseny rozporowe, baseny stalowe, baseny stelażowe i jacuzzi. Najtańszą opcją są baseny dmuchane. Ceny basenów dmuchanych zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Są wybierane jako baseny dla najmłodszych dzieci. Ich zaletą poza ceną jest łatwy transport. Do wad basenów dmuchanych należy oczywiście niska wytrzymałość i niewielkie wymiary. Baseny rozporowe to pośrednia opcja między basenami dmuchanymi a basenami stelażowymi. Są większe i bardziej wytrzymałe od basenów dmuchanych, a jednocześnie tańsze od basenów stelażowych. Baseny stelażowe są o wiele bardziej wytrzymałe od basenów dmuchanych czy rozporowych. Mają też większe wymiary. W basenach stelażowych można pływać, a także nurkować. Największe modele są w stanie pomieścić nawet ponad dziesięć osób. Ich wadą jest oczywiście wyższa cena oraz dłuższy czas rozkładania.

Baseny i brodziki ogrodowe dla każdego

Wybór rodzaju basenu ogrodowego zależy od naszych oczekiwań, ale też zawartości portfela. Jaki basen i brodzik ogrodowy kupić? W odpowiedzi na to pytania pomocne będzie ustalenie kilku kwestii:

  • * gdzie będzie ustawiony basen lub brodzik ogrodowy – baseny i brodziki ogrodowe ustawiane są w ogródkach lub na działkach. Największe baseny ogrodowe mają po kilka metrów średnicy. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie konieczne jest zaplanowanie umiejscowienia baseny ogrodowego
  • * jak chcesz korzystać z basenu i brodzika ogrodowego – na Ceneo.pl dostępne są baseny i brodziki ogrodowego, w których można się relaksować, siedząc zanurzonym w wodzie, ale też takie, w których można pływać czy nurkować
  • * kto będzie korzystał z basenu lub brodzika ogrodowego – ważny jest wiek użytkowników, a także ich liczba. Na Ceneo.pl znajdziesz baseny i brodziki ogrodowe dla najmłodszych dzieci oraz baseny i brodziki ogrodowe dla całej rodziny.
  • Szeroki wybór basenów i brodzików ogrodowych na Ceneo.pl sprawia, że bez wątpienia znajdziesz z nami idealny basen i brodzik ogrodowy.