Zakończenia - Wystrój okien

(53)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Odpowiednio dobrane akcesoria do wystroju okien sprawiają, że wnętrze staje się przytulniejsze, cieplejsze, oraz współtworzą styl pomieszczenia. Oprócz funkcji dekoracyjnej, pełnią także praktyczną rolę - np. zasłony zaciemniają wnętrze w upalne dni, sprawiając, że nie nagrzewa się ono zbytnio. Chronią też naszą prywatność, uniemożliwiając sąsiadom bądź przechodniom zerkanie do naszego salonu czy sypialni.
Rolety, żaluzje, zazdrostki
Zamontowane na oknach rolety lub żaluzje to dobry sposób na ochronę przed słońcem i na poczucie intymności we własnym domu, zwłaszcza wieczorami. Żaluzje zyskały szczególną popularność również w biurach - są praktyczne oraz pasują do "kancelaryjnego" stylu.
Zazdrostki, czyli bardzo krótkie firanki przylegające do okna, polecane są zwłaszcza w kuchni. Pomimo zasłaniania całej powierzchni okna z zewnątrz, mają dobrą przepuszczalność światła dziennego.
Rynek oferuje nam ogromny wybór kolorów, materiałów oraz wymiarów zasłon więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.
Firany i zasłony
Dobrze dobrane firanki i zasłony zdecydowanie wpływają na charakter wnętrza - inne wybierzemy do salonu w stylu nowoczesnym, jeszcze inne do sypialni w stylu glamour. Długie do samej podłogi czy też do wysokości parapetu? Srebrno-czarne, ciężkie zasłony, czy lekkie i szare? A może makarony do pokoju dziecięcego? Szelki jako wykończenie czy może taśma marszcząca? Sklepy i pracownie krawieckie oferują nam szeroką gamę kolorów, wzorów i tkanin. Możemy wybrać gotowe lub uszyć według własnego pomysłu. Tu możliwości jest ogrom. Do zasłon możemy dodatkowo wybrać upinacze, chwosty lub też uchwyty mocowane do ściany, które także spełniają funkcję dekoracyjną.
Karnisze
Wybierając akcesoria do wystroju okien, nie możemy zapomnieć o karniszach - oczywiście, jeśli chcemy zawiesić firankę czy zasłonę.
Karnisze mogą być drewniane lub metalowe, z różnymi, mniej lub bardziej ozdobnymi, końcówkami. Od ich wyboru zależy także rodzaj firan i zasłon - możemy je przypiąć żabkami, kołkami z żabkami lub wsunąć bezpośrednio na karnisz.
Urządzając wymarzone wnętrze, warto zadbać, by nasze akcesoria do wystroju okien pięknie się prezentowały, pasowały do pomieszczenia i dobrze pełniły swoją funkcję. Nasz salon, pokój czy sypialnia nabierze dzięki nim niepowtarzalnego charakteru.