Mitologia

4,8 (50)
od 25,82
Kup teraz
Sortuj
Oferty lokalne

Popularne opinie o Mitologia

Mogu
5,00 Polecam
Książka, którą czytałam w podstawówce, do której warto było wrócić. Przydatna szczególnie w liceum z racji na mnogość występujących w niej motywów.
Zalety
  • akcja
  • fabuła
  • jakość wydania
  • klasyka
Maciek
4,50 Polecam
Moja ulubiona lektura z dzieciństwa. Kupiłem córce. Otwieram - "Na początku był chaos..." Nic się nie zmienia. Jeśli pozostają stałe punkty w literaturze to dobrze. Jeśli w życiu... Eeech.
Napisano użytkowania
Użytkownik Ceneo
5,00 Polecam
b.dobry i przydatny, wspaniała alternatywa cenowa i przede wszystkim dostępności produktu w porównaniu z księgarniami stacjonarnymi.
Zalety
  • akcja
  • fabuła
  • jakość wydania
Napisano użytkowania
Monika
5,00 Polecam
Wspaniała książka. W liceum ja się zachwycałam, natomiast teraz przyszedł czas na moją córcię. Lektura dla wszystkich, bez względu na wiek. Polecam serdecznie.
Napisano użytkowania
Iwona
4,50 Polecam
Książka wygodna do czytania. Duży druk i odpowiednie odstępy miedzy wierszami sprawią, że oczy nie męczą się przy czytaniu.
Napisano użytkowania

Opis produktu

Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian

Zbiór podań z mitologii greckiej i rzymskiej. Poprzedza go wstęp, który autor poświęcił charakterystyce religijności starożytnych Greków i Rzymian. Parandowski opowiada najbardziej znane mity, zazwyczaj w jednej, góra dwóch wersjach, które uznaje za podstawowe. W początkowych rozdziałach, grupuje mityczne opowieści wokół postaci kolejnych bogów, a później relacjonuje cykle mitów związanych z tradycją poszczególnych krain: tebańskie, kreteńskie etc. Ograniczenie ilości uwzględnianych wersji mitów znacznie ułatwia lekturę, mimo to wybór jest...
Zobacz więcej
NAJLEPSZE OFERTY WYBRANE PRZEZ CENEO
Reklama